Ask as if you're talking to a person:


klavye hakkında bilgi


Soru: Klavye nedir?
Kategorisi: İnternet ve Bilgisayarlar
Hakkında Bilgi: Klavye wedge klavye veri gönderme olsalar olmayan bir klavye cihaz bilgisayar olarak takmak için sağlayan bir arayüz. en çok veri giriş yazılımı klavyeden veri almak üzere ayarlanmış olduğundan bir periferik böyle bir olarak barkod tarayıcı veya manyetik şerit okuyucu tapa ve program bilgileri göndermesini istiyorsanız, bir klavye kama kullanmak gereklidir. klavye ve bilgisayar arasındaki çünkü fiziksel versiyonu takozlar "A klavye wedge öyle denir. Klavyedir açmak olduğunu kama, takılı bilgisayara takın, böylece veri ya klavye veya diğer periferik aracılığıyla Girilen olabilir takılı.

klavye kama Yazılım sürümleri de mevcuttur. Bu programlar, genellikle yoluyla COM veya USB bağlantı noktası ve işletim sisteminin klavye tampon onları göndermek takılı böylece bilgisayar düşündüğü bilgileri klavye üzerinden gönderilen harici giriş cihaz tarafından gönderilen bilgi almak.

A klavye kama yararlı bir o yazılım amaçlı değildi periferik ile yazılımı kullanılarak olabilir. Bazı veri giriş yazılımı özellikle zihin barkod tarayıcıları veya manyetik şerit okuyucu ile yazılmış olmakla birlikte, çoğunluk bir klavye tek cihaz veri girişi kullanılacağını varsayarak yazılmıştır. Verimlilik açısından Ancak, birçok işletme yerine barkod kullanımı el birim kodu giren ve en insanlarda barkodları okumaz bu yana kurucu bilgiyi barkod çeviren ve bilgisayara geçirmeden bazı yöntem alfasayısal veri gerekli olduğu gibi. Klavye wedge bilgisayar ilk günlerinde geliştirilmiş, İngiltere'de ALTEK Instruments bir programcı tarafından. Bu gün için, ALTEK Instruments bir donanım klavye wedge sistemlerinin birincil üreticilerin kalır.

Bu geleneksel klavye bağlantı noktası olarak eski klavye takozlar bir PS / 2 portu üzerinden bilgisayar ile arayüzü için inşa edilir. USB klavye olmak gibi klavye wedge yeni sürümleri genellikle, hem PS / 2 kablo ve bir USB kablosu için bir arayüz sunar daha standart. Bazı klavye takozlar IBM'in Port 17 veya OCIA gibi özel port arayüzü için inşa edilir. klavye wedge Bu tür giderek bulmak zor, ancak küçük şirketler hala niş doldurmak için vardır.


Among the questions such as is it true that, how old is, what is,... the answer of the question 'klavye hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Joel Engel?
What is Bhiria?
matruşka nedir?
Who is Richard III?


Now 8410 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine