Ask as if you're talking to a person:


kimya fabrika muhendisligi hakkında bilgi


Soru: Kimya Fabrika Mühendisliği nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Kimyasal tesis mühendisliği mühendislik fizik gibi bilimsel platformlar, kimya ve biyoloji bir dizi içeren bir dalıdır. Ve fiziksel yaşam bilim yönleri matematik sağlamak için birleştirme endüstrisi bir dizi için oldukça kullanışlı yeni maddeler işlem kimyasalları ve diğer hammadde içine tesisleri. Çeşitli işlemler kimya tesisi mühendisliği sağlamak, başarılı olmak için kullanılır. Yeni teknikler sektörünün öncü, biyomedikal teknoloji ve nanoteknolojinin kullanımı ile vardır. Tasarım da büyük ölçekli yapısal gelişim ile kimyasal tesisi mühendisliği, alanında birincil bileşeni süreçleri kolaylaştıran önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Kimyasal tesis mühendislik iki ana sektör: işlemleri ve süreçleri ayrılmıştır. Operasyonlar tasarım ve işleme malzemelerin analizi teknikleri birleşik bir yaklaşım geliştirme konusunda güçlü bir vurgu ile yoğunlaşmıştır. Reaktif süreçleri kimya tesisleri diğer sektörünün ana odak vardır. davranışları ve gerçek kimyasallar ve malzemeler bir ürün yaratmak için kullanılan eylemler ile bu fırsatlar daha fazla. süreç kısmı kullanılacak bileşenleri belirler iken Esasen, sanayi işlemleri bölümü, bir maddenin üretimini kolaylaştırır.

Herkes kimya tesisi mühendisliği çalışan güçlü güvenliği, ekonomik kaygılar sürdürülebilirlik ilgili olmalıdır. Kimyasal ve sanayi biyolojik yönünün yanı sıra işçilere tehlikeler çevresel etkileri var. atık malzemelerle ne yapacağını nihai meselesi olarak Kimyasal tesisler genellikle, güvenlik anlamı vurgulanır, tehlikeli maddelerin bir dizi süreci. alanın Bu faset genellikle kimyasal proses mühendisliği olarak da bilinir.

İlk kimya tesisleri 1800'lerin başından geliştirilmiştir. En ünlü kimya tesisi mühendislerden oluşan bir fizikçi Sadi Carnot, yanma reaksiyonlar ve termodinamik 1824 yılında bir platform olarak buhar makinaları kullanılarak incelenmiştir seçildi. Bu yöntemlerden önümüzdeki birkaç on yıl boyunca Alman ve Amerikalı fizikçiler bir dizi adapte edildi, en önemlisi Josiah Willard Gibbs, bir Yale Üniversitesi bilim adamı. Bir sonraki yüzyıl boyunca, kimyasal bitki mühendisleri süreci malzemeleri en iyi yolu belirlemek ve yeni maddeler geliştirme başardık.

ürünleri çok çeşitli kimyasal tesis mühendisliği kullanılarak oluşturulur. Bu yakıtlar, dahil deterjanlar ve ilaçlar. En önemli gelişmeler kimya tesisi mühendisliği yarattığı plastik icat edildi. modern endüstrisinin büyük bir bölümünü bu hesapları ve gıda gibi yol ürünler değişti işlenir.


Among the questions such as what is, how old is, who is,... the answer of the question 'kimya fabrika muhendisligi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Senâ Manası Nedir?
Who is Harry Crews?
Who is Phil Kline?
muhammed el baradey hakkında bilgi?


Now 1594 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine