Ask as if you're talking to a person:


kardiyak stres testi hakkında bilgi


Soru: Kardiyak Stres Testi nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A kardiyak stres testi fiziksel stres altında kontrollü bir ortamda kalp koyarak içeren tıbbi bir testtir. Bu test, kalp kan akışını değerlendirmek ve ne kadar iyi kalp kası çalışıp çalışmadığını belirlemek gerçekleştirilir. A kardiyak stres testi de bir kalp testi, egzersiz stres testi veya koşu bandı stres testi denir.

Fiziksel stres gibi kardiyovasküler egzersiz sert sipariş oksijenli kan dolaşımı devam etmek için vücuda içinde pompa kalp neden olur. kan akımı daha fazla zaman kalp fiziksel stres altında taviz hale gelebilecektir çünkü artan basınç kalp normal olarak belirgin olmayan kalp sorunları ortaya çıkarabilir altındadır. A kardiyak stres testi bu nedenle kalp hastalığı gibi kalp koşulları, kalp ritmi ve konjenital kalp defektleri aksaklıklara önemli bir tanı aracıdır. Ayrıca, bu test egzersizin yoğunluğu hastanın güvenli bir şekilde yürütmek belirlemek için kullanılabilir.

bir stres testi testi birkaç saat önceden hazırlamak gerekir geçmesi planlanıyor bir hasta. O yemekten kaçınmak gerekir, en az üç saat öncesinde planlanan test zaman içecek ve sigara her türlü içki. önemlidir bu yüzden ek olarak, o test öncesi ilaç alarak durdurmak gerekebilir, bu sağlık personeli herhangi kullanılan önceden bilmek sağlamak. Viagra onlar 24 saat önceden test etmek için bir doz kullanmayın sağlamalıdır almak insanlar.

bir kardiyak stres testi başında hastanın kan basıncı ve nabız kaydedilir. Buna ek olarak, hasta ilk elektrokardiyogram (EEG) elektriksel aktivite kalbin ölçmek için geçirecek. Bu ilk kayıtları ile hangi test sonuçlarını karşılaştırmak için bir temel sağlar.

Sonra, hasta cihazlarla donatılmış olduğunu rekor kan basıncı, nabız ve elektriksel aktivite sırasında o egzersiz olduğunu. Testin sonraki aşaması sırasında hasta yürür ya da bir koşu bandı üzerinde çalışan egzersiz bölümünü kadar o önceden belirlenen hedef kalp hızı ulaşır. Eğilmek ve treadmill hızı test sırasında hastanın nasıl performans bağlı artış olabilir. Testin egzersiz bölümü tamamlandıktan sonra, hasta ve egzersiz durur onun kalbi sonraki 15 dakika boyunca izlenir veya faaliyetin temel seviyesine dönene kadar.

A kardiyak stres testi genellikle güvenli bir yöntemdir, olması kalp fiziksel stres altında konuyor rağmen. Nadir durumlarda, hastanın göğüs ağrısı ya da hafif olabilir olabilir, ama son derece hasta için nadir bir kalp krizi geçirebilir veya tehlikeli düzensiz kalp ritmi deneyimdir. bir hastanın egzersiz aşamasında göğüs ağrısı ya da başka bir yan etkisi varsa, test erken sona erer ve hasta dinlenme için izin verilir.


Among the questions such as what is, where is the, who is,... the answer of the question 'kardiyak stres testi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

328 Nerenin Alan Kodu?
akış şeması nedir?
falciform ne demek?
What is Mediapolis?


Now 8306 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine