Ask as if you're talking to a person:


karboksihemoglobin hakkında bilgi


Soru: Karboksihemoglobin nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Karboksihemoglobin karbon monoksit bağlıdır kan protein şeklidir. Bu bileşik düzeyleri sigara içenlerde daha fazladır. Karboksihemoglobin düzeylerini tespit etmek ve karbon monoksit zehirlenmesi monitör ölçülür. Karbon monoksit, kokusuz, renksiz bir gazdır, bu yüzden bireyler her zaman onlar maruz kalmış farkında değilsiniz. Bu tür zehirlenme yeterince erken tespit edilirse, o hastaya saf oksijen sağlayarak tedavi edilebilir.

Hemoglobin kırmızı kan hücreleri (RBC) en sık görülen proteindir. Bu vücutta oksijen taşıma. 200 kez daha sıkı oksijen daha fazla karbon monoksit bağlayabilir hemoglobin Ancak. Hemoglobin karbonmonoksit için karboksihemoglobin olarak bilinir bağlı. Bu formda, hemoglobin artık oksijen taşıyabilir. Vücut bu nedenle oksijen yoksun ve olabilir bir kişi karbonmonoksit zehirlenmesinden ölebilir.

Bazıları bu bileşiğin normal hücre metabolizması ile, ancak üretilen bunun çoğu böyle sigara tütün gibi inhale olduğunu. Sigara içenler yüksek karboksihemoglobin seviyeleri var. Başka yollarla insanları bu zehirli gaz aletleri soba veya ocaklar gibi doğal gaz, tarafından desteklenmektedir hatalı yakın olmanın içerebilir maruz kalmaktadır. Yanan kömür iç mekanlarda ya da Yangından çıkan duman teneffüs edilmesi karbon monoksit ek kaynak olabilir. Ayrıca, araç çalışırken kapalı bir mekanda olmanın başka bir yolu maruz ediliyor.

Karboksihemoglobin test kanda hemoglobin bu formu düzeyini ölçer. Normal düzeyde sigara içilmeyen yetişkinler için bildirilen% 2.3 genelde az. günde içilen sigara 1-2 paket sigara İnsanlar 4-5% den edenler iki paket her gün daha fazla duman süre genellikle 8 olarak% 9 oranında yüksek olarak düzeyleri düzeyleri değişen var. Toksik düzeyleri% 20 bitti. yüksekliğidir olabilir insanların ek bir grup olan hemolitik anemi, hangi vücut bazı kendi kırmızı kan hücrelerinin lyses bir koşulu ile vardır. karboksihemoglobin yüzdesi kadar% 4 kişi bu bozukluk olabilir.

Bu test hak koşullar olsa bile, karbon monoksit zehirlenmesi kesin olarak kanıtlanmamıştır vardır. Bu baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı belirtileri ve sinirlilik vardır. kan karboksihemoglobin düzeyleri karbon monoksit zehirlenmesi meydana belirtmek durumunda hastalar genellikle saf oksijen ile hemoglobin moleküllerine yeniden oksijen bağlayıcı kolaylaştırmak için tedavi edilir.

vücutta doğal hemoglobin çürüme elde edilir bulunur karboksihemoglobin. hemoglobin önemli bir unsuru hem grup, oksijen veya karbon monoksit molekülü bağlar azot molekülleri bir kümesidir. Bu hem pay bozulmuş olup, karbon monoksit üretilmektedir. seviyelerde üretilen bir sinyal sinir sisteminden dürtüleri iletmek için davranır. Bu süreçte ortaya Araştırmacılar, karbon monoksit düzeyi düşük hücresel metabolizma bir işlevi var öğrenmek için şaşırdık.


Among the questions such as how old is, where is from, birth place of,... the answer of the question 'karboksihemoglobin hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Dönüm Manası Nedir?
Qué es Allentiac?
neden bu site var?
orhan asliturk hakkında bilgi?


Now 8397 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine