Ask as if you're talking to a person:


juvenil miyoklonik epilepsi hakkında bilgi


Soru: Juvenil miyoklonik epilepsi nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Juvenil miyoklonik epilepsi (JME), ayrıca Janz Sendromu olarak bilinen başlangıcı 12 ve 18 arasında olan tipik yaş ile epilepsinin genellikle ergenlik döneminde bir başlangıçlı bir form, olmasına rağmen 36 altı ve yaşlı olarak yetişkinler gibi genç çocuklar Juvenil miyoklonik epilepsi gelişebilir. JME miyoklonik nöbetler birkaç dakika hangi omuz ve kollar sarsmak için karakterizedir. Bu durum genellikle sıklığı ve nöbet şiddeti azaltmak antikonvülzan ilaç ile tedavi edilebilir.

Juvenil miyoklonik epilepsi, hasta ilk birkaç saat içinde uyanıkken sonra miyoklonik nöbetler yaşar. nöbet Bu tür, omuz ve kollar küçük gerizekalı içerir ve bazen ayaklar. Hastalar miyoklonik nöbetler sırasında kendini kaybetmek yoktur ve genellikle düşmemesi, onlar taşıyan nesneler düşebilir rağmen. nöbet süresi genellikle kısa.

Juvenil miyoklonik epilepsi ayrıca, grand mal veya nöbet nöbet olarak bilinen tonik-klonik nöbetler geliştirmek olan birçok hasta. nöbet Bu tür, içinde hasta ve tüm vücut zamanlar bilinçsiz ve klonik aşamasında olan bir tonik sahne içerir hangi vücut hızla gerizekalı veya twitches içinde. Bu kendine özgü nöbetler birçok kişinin zaman kelime "nöbet duymak düşünüyorum" dedi. Juvenil miyoklonik epilepsi aynı zamanda hastanın bir an uyaranlara yanıt alınamayan absans nöbetleri ile, uzaktan bakarak eşlik edilebilir.

Hasta sadece miyoklonik nöbetler ve absans nöbetleri karşılaşıyorsa juvenil miyoklonik epilepsi belirlenmesi zor olabilir. Myoklonik hareketler çok yaygın ve mutlaka zararlı değildir, ve absans nöbetleri basit hayal ya da dikkatsizlik olarak işten olabilir. tonik-klonik nöbetler geliştirmek hastalarda durum genellikle nokta daha kolaydır. JME EEG, MRI veya CT beynin alışılmadık beyin aktivitesi aramak için tarama içerebilir için tanısal test.

Juvenil miyoklonik epilepsi nedeni bilinmemektedir. Bir genetik bileşeni, ailelerin çocuklarla epilepsi bu durumu geliştirmek için yüksek risk altında olma öyküsü olan gibi görünüyor. Bazı uyaranlar da çocuklarda nöbetlerin başlama tetikleyebilir. Nöbet ya da çocuklarda nöbet benzeri aktivite görünümü kesinlikle endişe kaynağı olduğunu ve veliler bir nörolog ya da çocuk doktoru eğer deneyim nöbetleri görmek için çocuklarını almalıdır. Rutin testleri olsun veya olmasın çocuk ve epilepsi olan bir tedavi planı durum yönetmek için geliştirilmiş olabilir belirleyebilir.


Among the questions such as is it true that, where is the, who is,... the answer of the question 'juvenil miyoklonik epilepsi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

dailymotion?
902124161007 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
bahattin ozulker hakkında bilgi?
Who is Gordon Bok?


Now 2199 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine