Ask as if you're talking to a person:


hisse basina kazanc hakkında bilgi


Soru: Hisse Başına Kazanç nedir?
Kategorisi: Ekonomi
Hakkında Bilgi: Hisse başına kazanç (EPS) ilk yatırım şirketleri tarafından üç ayda bir rapor kazanç vardır. Hisse başına kazanç hesaplanması için en yaygın yöntem hisse senedi ağırlıklı ortalama kar bölünmesi olduğunu.

Hisse başına kar hesaplamaları birçok kategori: devam eden operasyonlar kapsamında, olağanüstü öğe operasyonlar durdurulması ve net gelir düşebilir. Her kategori için, hisse başına kazanç hesaplanması için özel bir formüldür. Örneğin net gelir ve devam eden operasyonlar için EPS Hesaplama, net gelirin ağırlıklı ortalama hisse senedi bölünmesi içinde aşağıdaki formülü: tercih edilen temettü gerektirir. EPS son bir yıl veya yıl firar hesaplanabilir, bu yıl cari yıl ve gelecek yıl ya da ileri yıl. Bir Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB) gereksinimi tüm şirketlerin her kategoride hisse başına kazanç rapordur.

bu gereksinimleri rağmen, firmalar hisse başına aylık kazanç raporu tercih nasıl büyük esneklik var. Orada ortak formül kullanılmış ve şirketlere rapor EPS seçmelerine izin çeşitli düzenlemelere birçok varyasyon vardır. Çoğu şirket, genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri (GAAP) göre EPS raporu seçin. EPS Bu tür, hem GAAP EPS olarak anılmaktadır ve EPS rapor, yatırım potansiyeli için iyi bir gösterge değildir, şirketlerin kazanç şişirmek için büyük bir bölümünün satışı gibi bir kerelik olayları da verebilir. EPS, pro olarak bilinen bir diğer tip forma veya sürmekte olan EPS, sipariş gibi temel faaliyetlerinden kazanç yakından mümkün olduğunca tahmin etmek böyle bir seferlik kazanç içermez.

Başlık EPS şirket tanıtım ve içerdiği çoğu analist tarafından hesaplanmıştır. medya doğru Hedeflenen, bu EPS yatırımcılar için açık bir göstergesi olarak hizmet vermektedir. Nakit EPS belki bir şirketin yatırım potansiyelini belirlemek için en iyi hesaplama, çünkü piyasada olan hisse senetlerinin yanı sıra stok gibi varlıklar dahil seyreltilmiş hisse ile şirketin işletme nakit akışına bölünmesi ile hesaplanır olmasıdır. nakit EPS daha yüksek olduğu bildirilmiştir EPS, şirketin iyi bir yatırım kabiliyetini gerçek para kazanmak için nedeni ise.

hisse başına kazanç negatif olabilir analistin tahminleri, şirket hisse senetleri üzerinde kısa vadeli etkisi ulaşmak çünkü eğer Şirketler tedbirli olmak için, onlara değer düşüklüğü neden seçin. Tam tersi, rapor EPS beklentileri daha yüksek ise, değer şirket artış stokları. olumlu etkisini olumsuz etkisi analist tahminlerinin çok yararlanan şirket hisse senetleri üzerinde olabilir, şirketler hızla azalmış EPS için düşük beklentiler için herhangi bir neden sunduk. Artık ortak Walmart, General Electric gibi büyük şirketler için, ve Microsoft, tahminleri aşan EPS var.

hangi şirketlerin hisse senetleri sağlamak için girişimde diğer yolları iyi yapmak kazançların bir rezerv sahip olmaktır. hangi şirket son derece iyi altında düzey bir zaman EPS tahminleri daha düşük olabilir telafi etmek için bildirilebilir does dörtte birini EPS. Şirketler bazen de yasadışı muhasebe uygulamaları için çare. Firmalar düzenlemelere nasıl hisse başına kazanç rapor edilmelidir ilgili içinde boşluklar bulmak bütün olarak, yatırımcıların yatırım faydaları ve riskleri belirlemede anlayışlı olmak zorunda.


Among the questions such as is it true that, definition of, birth place of,... the answer of the question 'hisse basina kazanc hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

wifibulucu?
Who is Alan Curtis Kay?
bilimbilmek?
Adı Nereden Gelmiştir?


Now 9475 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine