Ask as if you're talking to a person:


hipokrat yemini hakkında bilgi


Soru: Hipokrat yemini nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Hipokrat yemini yemin genellikle 4 yüzyıl M.Ö. Hipokrat, birçok kişi tarafından modern tıbbın kurucusu olarak kabul edilir tarafından yazılmış olduğu düşünülüyordu. Bazı şimdi ve Hipokrat yemin Hipokrat 'yazarlık soru belli akademisyenler yerine, Pisagor yemin yazmış olabilir inanıyoruz.

Çoğu Hipokrat yemini hala tüm hekimler tarafından alınır ve yemin en önemli bölümü için bir söz olduğunu varsayalım "Önce zarar vermez." Aslında bu ifade Hipokrat yazı başka bir kaynaklanıyor ve yemin değildir. birçok hekim yemin modern bir versiyonu okumasını bile Ayrıca, gelen hekimler, orijinal biçiminde Hipokrat yemini ezberden yok.

Klasik Hipokrat yemini ilk aile ya da çocuk bakmak kişinin öğretmen, onurlandırmak için yemin ediyor gerekirse, bir öğretmen çocuklara ücretsiz tıp eğitimi sunuyoruz. Yemin ve bir söz ve herkese zarar verecek kişinin yeteneklerini en iyi şekilde ilaçların reçete değil denemek için tarif yok zehir birine ya da kullanılabilecek bir kadın neden bir çocuk iptal etmek için ilaç vermek asla.

Hipokrat yemini daha da açıkça modern uygulamalarda değerli değildir kimse (cerrahi), kesmek için asla vaat ediyor. Bu hekimlerin hastalarının koşullar, onların hasta veya hastanın ailesi ile cinsel ilişki yok gizli tutmak ve onların her zaman hastanın iyiliği için çalıştığınıza emreder.

Hipokrat yemini bazı modern versiyonları inşaat benzer. yemini üzerine bazı hekimlerin hala kürtaj yapmak değil yemin ederim. yemin çoğu kiracılar sözler, ve ilk Hipokrat yemini gücünü taşımaz. Bunun yerine, birçok ülkede hekimler herhangi bir uygulama tıbbi kurulları hükümetinin yasalar vardır. pratik bir ehliyeti kaybetme anlamına gelebilir yasaları Breaking.

Orijinal Hipokrat yemini giderek ahlaki zor oldu çok fazla söz içerir. Örneğin, bu zarar teşkil yapan bir doktor kürtaj yapmak ve nedir? Ayrıca, hekim yardımlı intihar modern bir yemin ihlali nedir? Böylece yemin, evlilik gibi sözü tutulur olmayabilir sözler bile yemin nedeniyle tören ile alınır vardır.

Stajyer ve arkadaşlarının sık sık 120 saatlik çalışma haftada bir doktora alabilir herhangi yemin doğrudan ihlal etmektedir belirtmişlerdir. Bir doktor halkına zarar görmemeye çalışın, daha sonra nasıl muhtemelen öğrencilerinin zarar verebilecek sakinleri için programları sipariş edebilirsiniz zannetmek ise?

Araştırmalar, bu yeterli uyku olmadan bir araba kazasında olmanın bir araba daha fazla risk öne sürüldü. bir 24 veya 48 saatlik programa böylece doktorların kendi yemini ihlal anlamına gerektiren mu? Böyle bir soru sorun Tıp alanında kalır.

Çoğu yaklaşık 100 yıl önce, Amerikalı hekimlerin sadece% 20 Hipokrat yemini öğrenme için sürpriz olacaktır. Sayı aslında giderek, ABD'de neredeyse tüm tıp fakültesi mezunları ile şimdi yemin çeşit alarak artmıştır.

Modern yemin eylemlerin gerçek bir küfür daha geçidin bir ayin daha görünüyor. Sadece doktora tutmalısınız sözler o hükümetlerin kanun getirilmektedir, Tıbbi İnceleme Kurulu, ya da bir hekim çalışıyor hastaneler tarafından.hipokrat yemini hakkında bilgi


Açıklaması: Hipokrat Yemini (Hipokrat Andı da denir), hekimlerin mesleğe başlarken ettikleri yemindir.

Adı, eski Yunan bilgini Hipokrat'ın (Hippokrates) adından kaynaklanan Hipokrat Yemini, ülkeden ülkeye, az da olsa değişiklikler gösterir.


Among the questions such as where is from, is it true that, how old is,... the answer of the question 'hipokrat yemini hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Oğuzhan İsminin Anlamı Nedir?
902324457920 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
Evren İsminin Anlamı Nedir?
Mim Kemal Öke Kaç Yaşında?


Now 8034 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine