Ask as if you're talking to a person:


hipoekoik nodul hakkında bilgi


Soru: Hipoekoik Nodül nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A hipoekoik nodül ultrason veya sonogram idaresi sırasında dokulara daha sınırlı, zayıflamış yankıları atan bir sıvı dolu ya da solid kitle olduğunu. kitle bu tür vücudun herhangi bir bölümünde bulunabilir rağmen, en sık tiroid algılandığında. kompozisyonu, malignite şüphesiyle özellikleri nedeniyle bir hipoekoik nodül ek testler ve biyopsi isteyen keşfi üzerine çıkabilir. Tedavi hipoekoik tiroid nodülü için, türü, kompozisyon bağımlı ve bireyin genel sağlık.

Tiroid bezi metabolizma düzenleyen sorumludur. Karmaşık metabolik regülasyon sürecine dahil iki hormon tiroid bezi tarafından üretilen: triiyodotironin (T3) ve tiroksin vardır (T4). iyot kişinin diyet tarafından sağlanan emme ile Ramen, tiroid T3 ve T4 kalp hızı ve protein üretimi dahil olmak üzere birçok organ sistemlerinin düzenlenmesi ile yardım için çalışmaktadır. o bilinmeyen ne tiroid nodüllerinin oluşum nedenleri olsa da, onların gelişimine katkıda çeşitli faktörler vardır.

bir diyet kaynaklı iyot eksikliği, tiroid nodülü gelişimi için artmış risk altında olabilir geliştirmek Kişi çalıştırmak. Hashimoto hastalığı gibi bazı otoimmun hastalıklar, işlevselliğini bozar tiroid iltihabı neden olur. tiroid disfonksiyonu için radyasyona maruz kalma ve genetik içerebilir katkıda bulunabilir ek unsurlar. Ne yazık ki, bir tiroid kitlesi için nadir bir malign hipoekoik nodül tezahür olarak. Orada anormal hücre gelişimi tiroid kanseri ile ilişkili için bilinen, tek neden, ve o kim bu nadir hastalık farklı, agresif belirtilerle karşılaşabilirsiniz geliştirmek.

Bir tiroid nodülü belirtilerle karşılaşabilirsiniz geliştirir değil herkes. boyutunda Nodüller ilerlemenin hızla artırmak, fark olabilir ve kişinin boyun tabanı etrafında şişlik neden olur. Ek belirtiler istenmeyen kilo kaybı, anksiyete, kalp aritmi içerebilir. hızla boy artışları bir nodül içeren belirtilerle karşılaşabilirsiniz Bireyler, boyun ve çene veya kendi sesini değişiklikleri şişmiş lenf düğümleri derhal tıbbi yardım almalısınız. malign kompozisyon bulunmaktadır Nodüller agresif belirtiler Bu tür gelişme neden olabilir.

testleri çeşitli bir tiroid nodülü kompozisyonu belirlemek amacıyla olabilir. ultrason ve manyetik rezonans görüntüleme (MRG dahil Görüntüleme testleri), genellikle tiroid bezinde şüpheli bir kitle net bir görüntü elde etmek için çalışmaktadır. nodülün tanıtımı genellikle hangi ön sonuçlardan malignite şüpheli belirlemek için bir temel olarak kullanılır. Amacıyla olup olmadığını kitle benign ve malign saptamak için, radyolog şekli gibi belirli özellikleri anormal hücre gelişimi ile ilişkili, bakın ve kan akımı ilişkilidir.

ve kötü tanımlanmış şekli sahip yoğun hipoekoik özellikleri etmiş sayılırlar gölgeli nodüller şeklindedir. Karşılaştırıldığında, bir hipoekoik nodül kanser belirten yorumlanabilir olabilir ultrason sırasında daha az sayıda ve zayıf gölge düşürdü doku çevreleyen. Bir hipoekoik nodül, ince iğne biyopsisinin keşfi üzerine nodül müzik kompozisyonu belirlemek için yapılabilir. Bireyler bir malign hipoekoik nodül, hormon replasman tedavisi cerrahi içeren tedavi altına olabilir, tanı ve kemoterapi ve radyasyon Tedaviler. tiroid kanseri için tedavi yaklaşımı boyutuna bağlı, evreleme ve tümörün yaygınlığı ve bireyin genel sağlık olduğunu.

malign hipoekoik nodül için Başlangıç tedavisi genellikle tiroid bezinin herhangi bir etkilenen lenf bezlerinin cerrahi olarak çıkarılması içerir. İşlem sırasında bir kesi geçerek bezi kaldırılır kişinin boyun taban yapılır. herhangi bir cerrahi işlem olduğu gibi, riskler tiroid kaldırılması ile ilgili olup, sinir, hasar doku ve bezleri, çevre ve enfeksiyon zarar içerebilir.

tiroid bezinin çıkarılması ardından, bireysel hormon replasman tedavisi üzerinde çıkan hormon eksikliği telafi etmek için yerleştirilebilir. Amacıyla, radyoaktif iyot yoldan uygulanan olabilir kalan tiroid dokusu ortadan kaldırmak için. Radyoaktif iyot yan etkiler tadı veya kokusu, bulantı bozulmuş içerebilir çeşitli ve ağız karşılaşabilirsiniz verilmiştir Kişi çalıştırmak. Bir kez iyot işeme yoluyla, yan etkiler genellikle azalır atılır.

Kemoterapi ve radyasyon tedavileri de kalan kanserli hücreleri ortadan kaldırmak için kullanılan olabilir. Bu verilen kemoterapi ilaç tedavisi, oral veya intravenöz, iştah bulantı, kaybı ve yorgunluk da yan etkileri karşılaşabilirsiniz. Radyoterapi kanserli hücreleri ortadan kaldırmak için enerji doğrudan etkilenen alan üzerine odaklanan yüksek konsantrasyonlu dozlarda kullanmaktadır. Yan etkiler radyoterapi ile birlikte kızarıklık ve tahriş yönetim site ve yorgunluk olabilir.


Among the questions such as where is from, what is, who is,... the answer of the question 'hipoekoik nodul hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

539 Nerenin Alan Kodu?
Eskişehir Adı Nereden Gelmiştir?
Muâhede Manası Nedir?
Are horses generally faster than humans?


Now 9854 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine