Ask as if you're talking to a person:


hipoekoik kitle hakkında bilgi


Soru: Hipoekoik kitle nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: o daha az ultrason dalgaları yansıtır çünkü hipoekoik kitle göreceli bir ultrason üzerinde koyu tarama görünür bir şişlik vardır. Bu bulgunun önemi bağlama göre değişir. Bazı dokuların normal diğerlerinden daha fazla veya daha az ultrason dalgaları yansıtır. Bir organ değişikliklerin bir kısmı daha parlak ya da çevresindeki dokulara daha koyu görünür sonucu ile her zamankinden daha az ya da ultrason dalgaları yansıtacak şekilde, bu hastalığın bir alanı işaret olabilir. Bazen bütün bir organ diğer organlara göre normalde daha fazla veya daha az parlak bir daha görünebilir ve bu da hastalığın belirtisi olabilir.

Ultrason doku kapalı çıkma yüksek frekanslı ses dalgaları göndererek çalışır. A probu ve ses sinyalleri gönderir yansıyan yankılar yakalanır ve bir siyah beyaz görüntü ekranda dönüştürülmüştür. Ne hiperekojen alanlar denir hipoekoik bölgeler nispeten daha az dalga dönüş yaparken, daha dalgalar dönmek eğilimindedir. Ses dalgaları su geçmesi halinde, orada genellikle dalgalar ve alan yansıtılır, siyah veya anekoik görünür.

A hipoekoik meme kitle iyi huylu olabilir, bir kanser olmayan tümör bir fibroadenom denilen durumda. Bu ultrasonografide düzgün kenarlı bir hipoekoik kitle olarak tarama görünür. onlar bu yüzden büyük ya da boyutu artmaktadır eğer fibroadenoma benzeri kitle varlığı sık genç kadınlarda ve bazen kendileri kaybolabilir, genellikle sadece kaldırılır. Bir meme götürü da sıvı dolu olmak, basit bir kist olabilir bir yankısız, bir hipoekoik, merkezi iyi tanımlanmış bir duvar ile çevrili değil. Yine, bu bir veya kanser olmayan, kitle benign ve içeriği bir iğne ile boşaltılmasına tarafından tedavi edilebilir.

ultrasonografide hipoekoik bir tümör bir fibrom olarak bilinen olabilir görünür bir ovarian kitle. Bu oldukça büyük büyüyebilir iyi huylu, katı büyüme, bazen bir greyfurt daha büyük oluyor. Bir yumurtalık fibrom genellikle cerrahi olarak çıkarılır ve yumurtalık mümkünse korunmuş olabilir.

Bir hipoekoik kitle, tiroid bezinde görülen bir örnek, iyi huylu bir tümör bir folliküler adenom denir. Karışacak, foliküler adenom da, nerede daha fazla ses dalgaları geri yansır hiperekojen, daha parlak bir görünüm veren görünebilir. Her iki durumda da, foliküler adenom ultrason tetkikinde eğilimindedir hipoekoik bir halka ile çevrili olduğu görüldü. Bunlar tiroid tümör en sık görülen tür, ve bazen zor tiroid kanseri ayırt olabilir çünkü çoğu zaman bir önlem olarak kaldırılır.

Karaciğer, bir hipoekoik kitle özgün bir tümör başka vücutta dan yolculuk var kanser hücrelerinin büyüme temsil edebilir. başka kaynaklanan kötü huylu kitle, bu tür bir metastaz, çoğul metastaz olarak bilinir. kanser karaciğere yayılmış Çoğu durumda, hastalık tedavi edilebilir, ancak tedavi gibi kemoterapi yaşam beklentisi tümörler ve artış brakabilir değildir.


Among the questions such as where is the, is it true that, where is from,... the answer of the question 'hipoekoik kitle hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

What is Châtelet?
Çılgın Sedat Nereli?
Can one live inside a black hole?
Qué es A Pain That I'm Used To?


Now 1717 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine