Ask as if you're talking to a person:


herpetik dolama hakkında bilgi


Soru: Herpetik dolama nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Herpetik dolama acı bir el enfeksiyon ya da genellikle bir veya daha fazla parmak karıştırmak lezyondur. Genellikle herpes simpleks virus 1, ancak neden olduğu zaman zaman herpes simpleks virüsünün 2 neden olur. Genellikle diş hekimi gibi sağlık çalışanları, afflicts. Semptomlar ve durum tedavi edilebilir genellikle birkaç hafta sürer.

herpetik dolama tarafından genellikle ağrı parmaklarında şikayet ve bir veya daha fazla parmak şişlik etkilenir insanlar. Bazen parmaklar üzerinde lezyonlar da vardır. Herhangi bir parmak herpetik dolama belirtileri gösterebilir rağmen başparmak ve işaret parmakları genellikle etkilenen parmakları vardır. koşulu olan birçok kişi ağrı önce ateş ve şişme parmakları görünür.

en herpetik dolama riski herpes simplex 1 ya da 2 virüs içeren genital veya oral salgıları maruz kalan sağlık çalışanları olan insanlar. Ayrıca, herpetik dolama onların parmak lezyonları olanlara bakım insanlar risk altındadır. Çocuklar bazen, özellikle de onların başparmak emmek etkilenir. Ayrıca, başkaları bağışıklık sistemi ile insanlara enfeksiyon için risk altındadır ve hatta nadir komplikasyonlar.

Tıbbi herpetik dolama belirtileri tedavi etmek için, ancak çok az hastalığın kendisi tedavi yapılabilir gerekli olabilir. Bu bir kendini sınırlayan bir hastalık olduğu, etrafına sınırlı bir süre için olacak ya da sınırlı bir ders çalıştırmak anlam olarak kabul edilir. Asiklovir semptom süresinin kısaltmak yardımcı olmak ve durumun tekrarını önlemek reçete olabilir. Antibiyotikler genellikle yalnızca tavsiye edilir lezyonlardan ikinci bir süper enfeksiyon sonucu.

En iyi yolu herpetik dolama önlemek için hastalığa maruz kaçınmaktır. sağlık sektöründe çalışan insanlar ellerini yıkama ve eldiven kullanarak kendilerini koruyabilir. Ayrıca, lezyonu olan insanlar hakkında diğer kişilere, özellikle de çocuklar için bakım eğer virüs yaymak uyarılmalıdır.

Komplikasyonlar insanlar herpetik dolama etkilenen nadir, özellikle onların bağışıklık sistemleri değil uzlaşma vardır. Buna ek olarak, çoğu insan tamamen virüs 3-4 hafta içinde iyileşir bekleniyor. bakım salgıları sınırlamak alınmadığı takdirde hastalar bu hastalık kolayca vücudun diğer bölgelerine ve diğer insanlara yayılır önerilmelidir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz herhangi bir sağlık sorunu olduğu gibi, bir sağlık profesyoneli tarafından ele alınmalıdır.


Among the questions such as birth place of, how old is, who is,... the answer of the question 'herpetik dolama hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

parturient ne demek?
903223522060 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
duran kalkan hakkında bilgi?
Qué es Aeródromo de El Carrascalejo?


Now 8450 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine