Ask as if you're talking to a person:


hemipleji bazi nedenleri hakkında bilgi


Soru: Hemipleji bazı nedenleri nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Hemipleji felç veya anormal hareketler bir kişinin bir yanda, gelir ya sağ ya da sol. Etkilenen taraf veya yarımkürede, tamamen felç ya da zayıflamış, ya da katı, sert hareketlerde hareket edebilir. Hemipleji birçok sorun ile karakterize olabilir. , Konuşma ya da görme alanı sorunları var olabilir etkilenebilir Örneğin, bir yandan kullanımı sınırlı olabilir, orada denge ile ilgili bir sorun olabilir.

Hemipleji bir bozukluk olarak veya doğum çevrede mevcut, ya da doğumdan sonra kazanılmış olabileceğini olabilir. hemipleji altında yatan neden bozulur kan akımının bir sonucu olarak beyne hasar. Bu bozulma çeşitli faktörler neden olabilir.

Orada hemipleji birçok farklı türleri vardır. Yüz hemipleji yüzün belirli bir tarafının felç ile karakterizedir. Serebral hemipleji bir beyin lezyonu beyne kan akışını bozan oluşur. Spastik hemipleji felç tarafından etkilenen tarafın spastik hareketleri ile birlikte karakterizedir. Spinal hemipleji omurga üzerinde oluşmuş lezyonların neden olur.

hemipleji en sık nedeni vuruş. Bir inme oluşur ya bir kan pıhtısı formları ve normal kan akımı ya da bir kan damarı tatili, keserek ya da kan akımının kesintiye uğramaz. İnme hemipleji başka önemli nedenidir serebral palsi, ana nedenidir. bebeklerde doğum üç gün içinde meydana gelen Perinatal inme, çocuklarda serebral palsi neden olabilir. Serebral palsi sınırları değil, özellikle toplam felç, ancak kontrol edilemeyen kasılmalar oldukça tarafından fonksiyonu.

hemipleji bir başka nedeni beyin beynin motor merkezlerine bir yaralanma nedeniyle kan akımının bozulması sonucu olabilir. biraz kafa travması eşlik ya kan beyin mahrum ya da şişme ile kan damarlarını etkiler aşırı kanama. Bir kişinin beyin, vücut felç ya da zayıflık deneyimlerin sol tarafının sağ tarafına bir yaralanma uğrar durumunda. Sol tarafta etkilenen ise, vücudun sağ tarafında hemipleji yaşayacaksınız.

Hemipleji başka durumuna benzer olarak hemiparezi, ancak çok daha ciddi. Hemiparezi genellikle felç tarafından değil etkilenen vücudun bir yanında, karakterizedir ancak zayıflık daha az şiddetli devlet tarafından.

Bu palsili bebeklerde inme ve serebral önlemek için zor, çok iyi DÖB gerekli bu durum önlemede olmasıdır. Diyabet ve bu yüksek tansiyon ve / veya kolesterol riski yüksek felç olan için olan gibi olanlar obez, sigara, egzersiz yapmak değil ve aşırı alkol vardır.


Among the questions such as definition of, where is from, is it true that,... the answer of the question 'hemipleji bazi nedenleri hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Mecrûh Manası Nedir?
Adıyaman Adı Nereden Gelmiştir?
pigment dispersiyon sendromu hakkında bilgi?
902166601746 Telefon Numarası Hangi Firmanın?


Now 5922 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine