Ask as if you're talking to a person:


hemifasiyal spazm hakkında bilgi


Soru: Hemifasiyal spazm nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A hemifasiyal spazm bir kontrol edilemeyen kasılma ya da kaslarda seğirme kişinin yüzünün bir tarafında. Bu yüz travma kaynaklanabilecek bir nöromüsküler hastalığı, multipl skleroz gibi sinir, kanser, veya altta yatan bir hastalık sıkıştırılmış olarak kabul edilir. A hemifasiyal spazm genellikle yalıtılmış bir alanda, göz kapağı gibi başlar ve yüzün bir yanına yayılır bunu zaman içinde tedavi edilmediği takdirde. Doktorlar, kas gevşeticiler reçete botulinum toksini, veya yüz sinir üzerindeki baskıyı hafifletmek için invaziv cerrahi kuralları ile kaslar enjekte. Birçok hastada tekrarlayan kasılmaları bastırmak için sürekli tedavi gerektiren rağmen tedavi Bireyler genellikle bir kısmını veya tüm semptomların hemen rahatladı vardır.

hemifasiyal spazm çoğu durumlarda zaman kan damarlarının yüz sinirleri karşı sıkışmak ortaya çıkmaktadır. Bu hem sinir fonksiyonlarını etkileyebilir ve buna istemsiz sözleşme düzensiz neden olur. en çok yaşlı vatandaşların sık ve olsa bir hemifasiyal spazm kimseye de meydana gelebilir edenler yüz, baş, ya da beyin sapı için bir yaralanma acı çekti. Bazen, tümörün fasiyal sıkıştırabilir ve spazmlarına yol açar. multipl skleroz gibi bazı nörolojik bozukluğu olan bireyler de twitches ve / veya yüz sınırlı olmayabilir tikler yatkındır.

A hemifasiyal spazm genellikle tek bir kas, en sık kapak başlar. Bu düzensiz seğirmesi neden olabilir ve göz kuvvet unpredictably kapattı. Zaman içinde, sonunda kasları kontrol ağız hareketi etkileyen yüz aşağı yayılabilir. muzdarip birçok kişi hemifasiyal spazm ilerledikçe anlamlı onların konuşma ve görme zarar sık tikler muzdarip.

daha nedeninin teşhis edilmesi zor olabilir ama genellikle kolay eğitimli bir doktor için bir hemifasiyal spazm tanımak için vardır. Bir hekim, tümörler veya diğer görünür anormallikleri ve bir elektromiyogram diğer nörolojik problemler ortaya çıkarmaya kontrol etmek için manyetik rezonans görüntüleme makinesi kullanabilirsiniz. Bir elektromiyogram bir yüz kasına elektriksel aktivite kayıt ve düzensiz kasılmalar tanımlamak eklenir küçük, hassas iğne olduğunu.

Tedavi yinelenen bir hemifasiyal spazm için reçete oral ilaç şeklinde olabilir, botulinum toksin enjeksiyonları veya cerrahi. doktorlar bu potansiyel ilaçlar bağımlılık uzun süreli kullanıma karşı dikkatli olsa hafif veya seyrek spazmları kişiler kas gevşetici almaktan, yararlı olabilir. Çoğu birey etkili sekiz aylık bir süre için kasları felç için botulinum toksin enjeksiyonları yerel alırsınız. ilaç ve iğne etkisiz iseniz, ya da spazm olan ciddi zayıflatıcı bir hasta cerrahi bir prosedür mikrovasküler dekompresyon olarak kan damarları ve fasiyal sinir üzerindeki baskıyı hafifletmek taşımak bilinen geçirmesi gerekebilir.


Among the questions such as how old is, where is the, is it true that,... the answer of the question 'hemifasiyal spazm hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

903122132762 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
What is Calaway?
902163534649 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
Adem Ceyhan Nereli?


Now 9290 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine