Ask as if you're talking to a person:


halojen ampul hakkında bilgi


Soru: Halojen Ampul nedir?
Kategorisi: Teknoloji
Hakkında Bilgi: A halojen ampul ampul, 1958 yılında tanıtılan bir türüdür. Halojen ampul daha parlak yanan kapasitesine sahip geleneksel ampul daha, ve o farlar ve çok parlak ışık tabi diğer uygulamalar için popüler bir seçimdir. daha parlak yanan ek olarak, halojen ampuller de daha verimli ve geleneksel ampuller daha uzun yaşam beklentisi var.

Halojen ampul bir tasarım çok klasik ampullerin, benzer kullanan bir tungsten filament başka malzeme içine oluşan. Halojen ampul cam kuvars yerine Ancak, ampul kuvars ve cam daha yüksek sıcaklığa dayanıklı ve bu nedenle çok daha yakın filament konumlandırılmış olabilir çok daha küçük olduğu izin kullanır. Buna ek olarak, halojen ampuller yerine, argon veya azot, iki gazlar genellikle geleneksel ampul kullanılan halojen gazlar kullanın.

Bir ampul ısınır ve dışarı ışık koyar tungsten filament, elektrik uygulayarak çalışır. Ancak, filament ısıtır, o da ampul içinde, genellikle koyu mevduat bırakarak toplamaya başlar tungsten, aşağı kırılmaya başlar. Son olarak, filament zayıf bir noktada tükenmemizi ampul neden bozacaktır.

halojen ampul tasarımı, böylece enerji geri dönüşüm ve daha uzun ömürlü ampul yapmak çok ilginç bir özellik: halojen gaz tungsten buharı ile birleştirebilir ve ampul filament üzerinde redeposit vardır. Bu halojen ampuller tungsten ve halojen gazları arasındaki kimyasal reaksiyon kullanılan yayarlar ısı ve bu artış ampul verimliliği derece. Halojen ampul de daha fazla geri dönüşüm yeteneği olan parlak ışık sonuçlanır geleneksel ampul, daha ısıtılabilir.

Halojen ampuller birkaç gelmek uyardı. normal ampuller gibi halojen ampuller sıcak olsun. kuvars zarf çok filament yakın olduğu için, ancak, halojen ampullerden çok alışılagelmiş ampullerden daha sıcak ve almak yanıklara neden olabilir ele eğer. o perdelik veya diğer yanıcı nesneleri yakınında kullanılırsa, bir halojen ampul de bir yangın başlayabilirsiniz. Ayrıca, çıplak elleriyle bir halojen ampul kullanımı tuzlar ve yağlar için elinde ve kuvars ortaya bir zayıf nokta neden olabilir. Bu ampul ömrü azalacak, ve bu halojen ampuller eldiven veya bez ile gereksiz temasını önlemek için ele alınması önerilir ve aşağı sildi onlar ele isen.


Among the questions such as how old is, where is the, what is,... the answer of the question 'halojen ampul hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Hulki İsminin Anlamı Nedir?
su ürünleri hakkında bilgi?
Who is Sir Elton John?
Ethem Zeki Ün Kaç Yaşında?


Now 9571 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine