Ask as if you're talking to a person:


gumus nitrat hakkında bilgi


Soru: Gümüş Nitrat nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Gümüş nitrat çözünebilir bir kimyasal bileşiktir. Ayrıca cehennem taşı olarak bilinen, birkaç sanayi birden çok bilimsel ve pratik kullanımları vardır. çoğu kişi hastanelerde eski kullanımından adını tanımıyoruz rağmen, gümüş nitrat da ve çözümler temizlik diğer bazı kimyasallar bulmak için kullanılır.

Ne zaman damla sıvı şeklinde kullanılan gümüş nitrat iyot, klor gibi diğer bazı bileşikleri tanımlamak için, kullanılabilir ve bromür. Malzeme özel bir çözüm ayrı veya mevcut diğer bazı iyonları devre dışı bırakmak ve bileşik damla eklenir tedavi edilir. Belirli bir bileşik varsa, malzemenin rengi değişecektir. Örneğin, beyaz klorür varlığını gösterir, krem bromür gösterir ve sarı iyot gösterir.

Gümüş nitrat da rutin olarak hastanelerde yenidoğan gözlerine bir annenin belsoğukluğu gelen körlük veya bulaşmasını önlemek için, damla kullanıldı. Bu iyi çalışmış ve büyük ölçüde onun antibakteriyel özellikleri sayesinde körlük insidansının indirdi, orada kullanımı ile bazı komplikasyonlara rağmen. Yanlış dozaj bazen bebek körlük bazı çok şiddetli olgularda açtı.

Diğer tıbbi kullanır gümüş nitrat bandırılmış oral ülser iyileşmesi bezlerden kullanılması yer alıyor. bileşik Katı sürümleri stomalar çevresindeki dokularda kaldırmak için kullanılmıştır, vücutta cerrahi açıklıklar. Podiatrists da zaman zaman tırnak yatağı içindeki bakteri ve diğer zararlı hücrelerini öldürmek için gümüş nitrat kullanın. Bazen, aynı zamanda kat kateterleri ve diğer tıbbi cihazlarda enfeksiyonu önlemek için kullanılır.

gümüş nitrat için diğer kullanımları su arıtma bulunmaktadır. Bu antibakteriyel özellikleri onu arındırmak ve uzay mekiği yanı sıra ev filtrasyon üniteleri su arındırılmasına kullanılan yol açmıştır. Ayrıca dezenfekte etmek ve sebzeleri temiz kullanılmıştır, tavuk çiftlikleri ve evde çamaşır deterjan gibi temizlik ürünleri. Ne zaman bu amaçlar için kullanılan önemli olduğunu madde ağır seyreltilmiş ve sadece yönettiği kullanılan kalır.

Bazı bölgelerde gümüş nitrat olarak antibiyotiklere alternatif olarak kullanılmıştır. Bu Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi tarafından tavsiye edilmemektedir (FDA), yanlış zararlı olabilir bu bileşik kullanarak. genellikle tehlikeli olmasa da zaman ağır seyreltilmiş ve düzgün kullanılan gümüş nitrat son derece aşındırıcı ve zehirli ne zaman tüketildiği veya yeterince yüksek düzeyde kullanılabilir. Bu uyarı olmadan ele ise Burns de neden olabilir. Bu nedenlerden dolayı, bu uygun FDA tarafından sayılmayan iyi bir fikir bir şekilde bu bileşik kullanmak değildir.


Among the questions such as how old is, where is from, is it true that,... the answer of the question 'gumus nitrat hakkında bilgi'.

[tweetle]

Hızlı ve Kaliteli Şip Şak Çeviri
Dosyanızı yükleyin, anında otomatik fiyat ve süre hesabı yapılsın,
siparişi verin hemen çevrilsin.


Latest searches

Hüsn-i hâtime Manası Nedir?
Zelil Manası Nedir?
Who is Paolo Maldini?
Who is Thomas Brodie Sangster?


Now 1887 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine