Ask as if you're talking to a person:


glukoz analiz hakkında bilgi


Soru: Glukoz Analiz nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Bir glikoz analizi kişinin kanda belirli bir zamanda glikoz miktarını belirleyen bir testtir. Bu aynı zamanda kişinin "kan şekeri kontrol olarak bilinir." Test özellikle diabet gibi düzenli kan şekeri gösterimleri ve günlük izleme ile kontrol edilmelidir koşulları ile önemlidir.

Başlangıçta bir glikoz analiz edenler diyabet, sahip olmak ya da kim pre-diabet belirtileri veya aile geçmişine dayalı olabilir şüphelenilen üzerinde yapılabilir. Testi de rutin hamile kadınlar üzerinde bazı uygulamalarda gestasyonel diyabet olasılığını ekarte etmek için yapılır. test edilmesi için, hasta yeme veya randevu birkaç saat önce belli bir sayıda bir şey içme kaçınmaları gereklidir. Oraya hasta şekerli çözüm içmek için gereklidir ve bu sistem girer süre bekleyin. Yeterli süre sonra geçti kan çizilir ve glikoz ölçüm alınabilir.

glukoz analiz düzeyi olağanüstü yüksek olduğunu ortaya koymaktadır varsa, diyabet şüphesi olabilir. Bazı durumlarda okuma çok, hangi yanı sıra hastada beslenme eksikliği belli diyabetik koşullar göstergesi olabilir düşük olacaktır. Olanlar yeterli birkaç gün için yemiyorum olasılıkla çok düşük glikoz seviyesi olacaktır.

tam glukoz analiz sonuçlarına bağlı olarak, hastanın daha ileri testlerin geçmesi gerekebilir. diyabet teyit edilirse, tedavi başlayabilir. Bu günlük insülin iğneleri, kısıtlayıcı diyet ve kan şekerinin günlük çek bir el cihazı kullanılarak içerebilir. Cihaz en diyabetik hastalar tarafından kullanılan bir şerit üzerine parmak kan örneği, genellikle alır. Sonra şeridi kan şekeri okur metre yerleştirilir.

Çoğu zaman bir glikoz analiz edenler diyabet semptom veya bilinen bir risk faktörü yok yapılacaktır. önlemler alınmadığı takdirde undetected diyabet hasta üzerinde zararlı yan etkileri olabileceğini, çünkü bir örnek cerrahi öncesidir. Glikoz düzeyleri de bazı ilaçların reçete ve diğer tıbbi prosedürleri önce önce alınabilir.

şeker hastalığı belirtileri sık enfeksiyonlar, baş dönmesi, içerebilir sabit susuz = kilo sebep olabilir ve yüksek insülin seviyeleri. Tanı bir doktor ofisinde bir glikoz testi yaparak çok yüksek ya da düşük kan şekeri seviyesini kontrol etmek için yapılacaktır. Hasta sağlıklı alışkanlıkları benimseyen Bazen önlenebilir okumalar borderline, diyabet anlamı olacaktır.


Among the questions such as what is, how old is, where is the,... the answer of the question 'glukoz analiz hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

domuz karni hakkında bilgi?
Tefekkür Manası Nedir?
Artvin Adı Nereden Gelmiştir?
Enver İsminin Anlamı Nedir?


Now 9386 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine