Ask as if you're talking to a person:


genetik cesitlilik hakkında bilgi


Soru: Genetik Çeşitlilik nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Genetik çeşitliliğin kalıtsal özellikleri aynı tür bir nüfus mevcut çeşididir. Bu tür yeni bir ortama ve uyum parazit defetmek izin vererek evriminde önemli bir rol vermektedir. Genellikle genetik çeşitliliğin düşük düzeyine sahip evcil türlerin uygulanabilir. İnsanlarda genetik çeşitliliğin Eğitim araştırmacılar, insan kaynakları üzerine teoriler form yardımcı olabilir.

Canlıların kendi hücreleri temel talimatlar veya planları içinde, kendi gelişimi için içerir. gen denir bu talimatları, yol organizmaları etkileyen fiziksel özellikleri neden çoğu çevreleri ile etkileşim. Aynı tür içinde bu tür özellikleri değişimler, genetik çeşitliliğin neden olmaktadır. bir tür için sürekli değişen ekosistem, değişim önemli bir düzeyde bulunması gerekir uyum. olumlu özelliklere sahip olanlar bireyler üremek için, bu süre kendi özelliklerine birçok yavru geçmek eğilimindedir yok yok devam edecektir.

Evcilleştirilmiş türlerin çoğu genetik çeşitliliğin düşük düzeyine sahip. Bu insanlar tercih bulmak özellikleri için bitkiler ve hayvanların yapay seçim veya tercihli ıslahı, neden olur. Bu daha zengin bir hasat gibi evcil türler arasında düşük genetik çeşitliliğin olumlu kısa vadeli sonuçlar olabilir iken risk teşkil etmektedir. A yeni gelişen virüs ya da bakteri iplikçik çok hızlı bir şekilde neredeyse özdeş organizmaların bir nüfus işgal edebilirsiniz. genetik çeşitlilik genellikle vahşi nüfus sunuyor koruma bu senaryoda kaybolur.

1845 ve 1852 yılları arasında İrlanda Patates Kıtlığı bir parazit neredeyse özdeş patates büyük bir nüfus işgal neden oldu. Parazit su kalıp Phytophthora infestans seçildi. Bu kıtlık, hangi gıdalara patates bağımlı, 20 ile yüzde 25 azalma oldu İrlanda nüfusunun neden oldu.

İnsan genetik çeşitliliğin tipik bir nüfusun coğrafi konuma bağlı olarak değişir. Bu biyologlar ve antropologlar arayışı içinde insan kökenli anlamak için bu çeşitlilik düzeyi eğitim açmıştır. Örneğin Afrika'da genetik çeşitlilik düzeyleri, yüksek dünya alanlarında çok daha olduğu tespit edilmiştir. Araştırmacılar bu kanıtlardan insan kökenli modelleri geliştirdik. -Afrika modern insanların Afrika'da ortak bir kökeni öne sürüldü Out-model, son böyle bir örnektir.

Biyoçeşitlilik tüm canlıların değişim seviyesine bir ekosistem içinde başvurur. Bir ekosistem için biyolojik çeşitliliğin önemini bir nüfusa genetik çeşitliliğin önemini benzer. çeşitliliğin Her iki form sağlık ve daha büyük sistem sağlamlığı katkıda bulunmaktadır. Ne zaman çeşitlilik sonbahar bu seviyeleri, her iki sistemin daha az değişen bir ortama adapte edebiliyoruz.


Among the questions such as how old is, what is, is it true that,... the answer of the question 'genetik cesitlilik hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Qué es Aubencheul-au-Bac?
Who is Frank Millen?
sen kimsin?
Ankara Adı Nereden Gelmiştir?


Now 1842 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine