Ask as if you're talking to a person:


gastrointestinal sistem hakkında bilgi


Soru: Gastrointestinal Sistem nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Gastrointestinal sistem bir vücut öncelikle gıdaların işlenmesi, besin emilimini sorumlu sistemleri ve vücut atıklarının ortadan kaldırılması. Uzun boru gibi içi boş organların ağız ile başlayan, aşağı yemek borusu, mide, oluşur ve bağırsak ve anüs ile son bulur. Bu sistem çok farklı bölümlere ringlike kaslar sfinkteri denilen bölünür. gastrointestinal sistemin diğer aksesuar organlar dişler, dil, tükürük bezleri, pankreas, safra kesesi ve karaciğer içerir.

Bir zamanlar yiyecek ağız girdiğinde, diş salgıladıkları tükürük, hangi yiyecek ve karbonhidrat sindirim start nemlendirmek yardımcı enzimler içerir küçük parçalara ve tükrük bezleri içine gıda yıkmak. Dil farinks içine yaklaşık 9,8 inç (yaklaşık 25 cm) uzunluğunda yemek borusu, aşağı yuttu olmak gıda uskur yardımcı olur. özofagusun wavelike hareketleri sayesinde de peristalsis olarak bilinen gıda mide içine itilir. yemek borusu ve mide arasında alt özofagus sfinkter (LES), hangi yiyecek mide girmesi için açılır ve sonra tekrar tekrar gitmekten gıda önlemek için kapatır olduğunu.

Hareketleri mide mide suyu ve enzimlerle gıda karışımı, daha küçük parçalara çevirerek ve tutarlılığın yarı sıvı hale sağlar. Mide genellikle 1500 ml (yaklaşık 50 ons) yiyecek, tutar ama iki katı bu miktarın tutma kapasitesine sahiptir. Midenin diğer fonksiyonlar gıda depolama dahil, mide asitlerinin eylemler yoluyla yiyecek besinlerin emilimi ve bakterilerin öldürülmesi. Midede işleme gıda sonra, pilor sfinkter yoluyla mide ve duodenum arasında yer alan gider. Duodenum ince bağırsağın ilk kısmında, jejunum ve ileum izliyor.

yaklaşık 19,6 metre toplam uzunluğu uzun (yaklaşık 6 metre) sahip küçük bağırsak, olarak, gıda karışık pankreas, karaciğer maddeler ile, ve daha fazla işlem için safra kesesi. gastrointestinal sistemin ince barsak ana işlevi vitaminleri gibi besinlerin emilimi, olan, amino asitler ve glikoz, gıda. Bu besinler daha sonra kan dolaşımına düzgün çalışabilmesi için vücut tarafından kullanılmak üzere gider.

Ileoçekal valf barsaklardaki malzeme kalın bağırsak girmek için izin verir. Yaklaşık 5 metre uzunluğunda (1,5 metre), su ve diğer maddeler ve fekal materyallerin oluşumu reabsorption olan kalın bağırsak, içinde yer alır. gastrointestinal sistemin kalın bağırsağın bakteri varlığı önemli K ve B12 gibi bazı vitaminler, işlenmesinde, vücudun içinde bulunmaktadır. Fekal materyaller sonra rektuma doğru kalın bağırsağın uzunluğu boyunca dışarı anüs dışkılama sürecinde sınırdışı olmak itilmektedir.


Among the questions such as where is the, definition of, how old is,... the answer of the question 'gastrointestinal sistem hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Lee Min Ho?
Kastamonu Adı Nereden Gelmiştir?
Who is Glen Campbell?
among ne demek?


Now 5141 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine