Ask as if you're talking to a person:


ganglion ayak kist hakkında bilgi


Soru: Ganglion Ayak Kist nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A ganglion ayak kist doku şişmiş cep genellikle ayak üstüne gelişen kalın jel gibi bir sıvı oluşuyor. Küçük bir tümör benzer görünebilir, ama kanser değildir ve çoğu zaman ayak zorlanma veya yaralanma sonucu. Bazı kistler yavaş zamanla büyümeye karşın, diğerleri aniden gelişebilir.

Bir bir ganglion ayak kistin en sık nedenlerinden biri gibi düşen olarak ayak bir yaralanma ve üzerinde uzun bir boy, hatta sadece tökezleyerek ve beceriksizce iniş dan açılış. Durum da tekrarlayıcı hareketler nedeniyle uzun bir süre, sürekli ayakta veya yürüyüş gibi olabilir. Artrit da ve aşırı sıvı eklem arasında birikmesine neden olabilir sonuçta yürüyerek bir kist oluşturur sıvı neden olabilir.

Bir ganglion belirtileri ayak kist bireysel bağlı olarak değişebilir. Kist genellikle dairesel biraz zaman sıkışık bükülebilir bir firma doku vardır. onlar aşağı ayak alan ihale veya uyuşuk hissetmenize neden olabilir sinirler, basın sürece Ganglion kistleri genellikle ağrıya neden yok.

Doktor genellikle ayak kist fiziksel görünümünü incelemeye ve hafifçe onun parmakları ile sağlamak için bastırıyor sıvı içeren ve sertleştirilmiş kitle başka bir durumun göstergesi değildir bir ganglion teşhis edecek. O kist akıcı bir örneğini dışarı çizmek ve o kalın bir jel değil, kan ve irin sağlamak için incelemek iğne kullanabilirsiniz. bir doktor teşhis röntgen veya manyetik rezonans görüntüleme (MRG) yapmak gerekebilir çok nadir durumlarda, kist cilt ve aslında yoluyla itelemek değil altından, yer olabilir.

Ganglion genellikle kendi azalır herhangi ek bir tedavi yapılmadan, ama eğer kist ağrılı, doktor ekleyebilirsiniz onun içine bir şırınga doğrudan ve basınç rahatlatmak için tüm aşırı sıvı çıkarmak kistler. Bir kişinin tekrarlayan kist var devam ederse, o onları olabilir cerrahi bir prosedür ganglionectomy olarak bilinen kullanılarak temizlenebilir. Bir ganglionectomy sırasında, cerrah cildin çıkarmak için kist ve çevresinde kesik yakın bir kesi yapar. Ameliyat bile, bir ganglion kist ileride dönebilir ve ek tedavi gerektirir.

kistler kaza veya artrit nedeniyle ortaya çıkarsa, onlar ve önlenemez genellikle nüks devam edecektir. ganglion kistler tekrar ayak hareketleri destekleyici, düzgün uygun ayakkabılar giyerek dönen onları olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir nedeniyle eğilimli bir kişi. ayakkabı doğru uymaz ise, ayakları çok sık iç onları ve oluşumu kist katkıda bulunabilir sürtünme neden hareket edebilir.


Among the questions such as where is the, how old is, is it true that,... the answer of the question 'ganglion ayak kist hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Fußt ismi ne anlama gelir?
Who is Roberto Abbondanzieri?
bayram ne zaman?
Satvet Manası Nedir?


Now 9472 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine