Ask as if you're talking to a person:


fundal yukseklik hakkında bilgi


Soru: fundal Yükseklik nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Fundal yüksekliği gebelik sırasında ve gebelik gelişme fetusun büyüme değerlendirmek için alınabilecek bir ölçüsüdür. Bu kasık kemiğinden uterusun üst ölçerek, yapılır ve genellikle bekliyor anne grafik kaydedilir. Tarihsel olarak, fundal yüksekliği bir kaç yoldan gebeliğin gelişimini ölçmek için biriydi. Bugün, diğer önlemler mevcuttur ve onlar daha doğru olabilir, ama onlar kadar hızlı değildir ve onlar pahalı olabilir.

Sadece alet fundal yükseklik ölçüm için gerekli bir kaset ölçüsüdür. Yüksekliği genellikle santimetre, ölçülür ve de gebelik 20 hafta civarında ölçüm gebelikte hafta sayısını karşılık başlamalı. 27 haftalık bir kadın, örneğin 27 cm (yaklaşık 10,6 inç) bir fundal yükseklikte olmalıdır. Gebelik ve ilerledikçe rahim, büyüyen bebek için yer açmak için yukarı hareket devam edecektir uterusun üst genişletir.

şeylerin sayısı fundal yükseklik ölçüm engelleyebilir. Bazen yanlış, hafta hafta ölçümlerine farklılıkların neden yapılır. Bir kadının tam bir mesane varsa, ölçüm kapalı olabilir. o kalın rahim dokusu varsa Benzer şekilde, ya da bir C-bölüm oldu ikizler taşıyor. Tüm bebekler bir büyüme grafiği takip mükemmel ya, bu yüzden biraz düşük olması endişe kaynağı değildir. Son olarak, gebeliğin son birkaç hafta içinde, fetus inmeye, fundal yükseklik küçültmek için neden başlar.

fundal yüksekliği son derece kapalı gebelik tahmini yaşından itibaren ise ya da ilerleme başarısız Ancak, bunun bir işareti bir sorun olduğunu olabilir. Fetus çok büyük, ya da neden olabilir yeterince büyüyen olmayabilir tıbbi komplikasyonlar sonucu. Twins veya katları da fundal yükseklikte bir çarpık neden olabilir. bir kadının gebeliği beklendiği gibi, bir doktor teşhis testleri ve ek ölçümler neler olduğunu öğrenmek için tavsiye edebilir ilerleme başarısız olduğu görünüyorsa.

McDonald's Kural olarak fundal yükseklik bazen bilinen, hızlı bir şekilde hiçbir ücret ödemeden bir gebelik gelişimi değerlendirmek için değerli bir araç olabilir. Deneyimli sağlayıcıları bile bant olmadan bir kılavuz olarak ne kadar rahim büyümüştür görmek için onların parmaklarını kullanarak ölçüm yapabilirsiniz. daha doğru bilgi için, ultrason görüntüsü rahim kullanılan gerekiyor ve nasıl büyüdü bakın.


Among the questions such as who is, definition of, where is from,... the answer of the question 'fundal yukseklik hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Ray Ozzie?
Nerenin Alan Kodu?
What is Big Coppitt Key?
pi sayısı hakkında bilgi?


Now 5916 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine