Ask as if you're talking to a person:


fark aerobik ve anaerobik egzersiz arasindaki hakkında bilgi


Soru: Fark Aerobik ve Anaerobik Egzersiz arasındaki nedir?
Kategorisi: Diyet ve Beslenme
Hakkında Bilgi: aerobik ve anaerobik egzersiz arasındaki fark metabolik süreci tipi vücudun aktivite sırasında kullanır. Aerobik "oksijen vücudun enerji üretmek için oksijen kullanma ihtiyacı olup olmadığı farklılık," öyle aerobik ve anaerobik egzersiz anlamına gelir. Aerobik egzersiz ve anaerobik egzersiz daha fazla dayanıklılık kullanır daha uzun süre için yapılır, daha yoğun ve enerji kısa öbekler halinde uygulanan anaerobik süre. anaerobik egzersiz ağırlık kaldırma ve sprint de yer veriyor Aerobik egzersiz jogging, yüzme gibi aktiviteleri ve bisiklet içerir.

Hem aerobik ve anaerobik egzersiz glikoliz yoluyla enerji üretir, piruvat içine glikoz dönüşüm. aerobik egzersiz glukoz yıkmak için oksijen kullanırken, anaerobik egzersiz phosphocreatine, kas veya oksijen yardımı olmadan glikoz yıkar saklanan kullanır. Anaerobik glikoliz daha uzun faaliyetleri için baskın olurken phosphocreatine sistemi esas süresi 30 saniye altında faaliyetleri için kullanılmıştır.

Anaerobik glikoliz olarak neden bu kadar uzun süre devam edemez olan aerobik çeşitli olarak verimli değildir ve bu kan laktik asit birikimine yol açar. eğitim, o uzun bir süre için sağlanabileceğine rağmen genel olarak, anaerobik egzersiz kadar iki dakika, yapılabilir. Öte yandan Aerobik egzersiz, orta şiddetli olarak en iyi sonuçlar için en az 20 dakika yapılmalıdır boyunca kısa ısınma ve düşük yoğunluk soğuma dönemleri.

Aerobik ve anaerobik egzersiz fitness rejiminin iki önemli nokta vardır. Aerobik egzersiz kalp ve kas solunum dahil güçlendirmeye yardımcı olur, vücutta dolaşımı ve oksijen taşıma artırır, kan basıncını azaltır ve yağ yakar. Anaerobik egzersiz güç ve kas kütlesi inşa yardımcı olur ve vücudun daha etkili dinlenme zaman az kalori yakmak için izin bazal metabolizma hızı artırabilir. Aerobik ve anaerobik egzersiz nedenle farklı ve ayrı hedefleri başarmak. Bir kişi etkileyici kas kütlesi, henüz kötü dayanıklılık performans olabilir uzun mesafe koşma gibi aktiviteler ve tersi.


Among the questions such as birth place of, where is from, who is,... the answer of the question 'fark aerobik ve anaerobik egzersiz arasindaki hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Ayşenur İsminin Anlamı Nedir?
akış şeması nedir?
What is Balinese Hinduism?
How Old is Hacı Degumuko Berzeg?


Now 9217 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine