Ask as if you're talking to a person:


epizodik bellek hakkında bilgi


Soru: epizodik bellek nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Epizodik bellek bellek birinin kişisel önemi olayları hatırlama sağlar şeklidir. Birlikte semantik bellek, o uzun süreli bellek bildirimsel bölümü oluşturan, bellek gerçekler ve bilgiler tür beyin bir ansiklopedi gibi ile ilgili bölüm. uzun süreli bellek diğer tip beynin nasıl yapılır bölümü, prosedürel hafıza vardır.

epizodik ve semantik bellek arasındaki temel karşıtlık bu epizodik anıların açıkça tanımlanabilir ve belirtilen hatıralar iken, semantik bellek kavram ve fikirler ile ilgilidir. Örneğin, bir masa kavramı semantik bellek, ama birisi kendi mutfak masasında açıklanır yer alır, bu bir epizodik bellek. Usul hafıza deklaratif bellek, örneğin birisi, nasıl bir araba tanımlamak için semantik bellek sürücüsüne hatırlamak prosedürel bellek kullanımı ve epizodik bellek özgü sürüş deneyimleri hatırlamak için bir araç sürücüleri iletişim kurabilirim.

Epizodik anıların genel veya belirli olaylar, böyle bir tren, ya da bir trende meydana gelen bir olay binmek gibi geliyor ne kadar ilgilidir olabilir. Ayrıca yoğun duygu dönemlerinde oluşan "flaş ampulü" anılar, dünya liderlerinin isimleri gibi bilgiler, ve sözde ekleyebilirsiniz. 20. yüzyıl bir flaş ampulü bellek klasik bir örnek Başkan Kennedy suikastı, canlı canlı anda edildi kişi tarafından hatırlandı bir olaydır.

Sadece büyük olasılıkla insan evrimi erken gelişmiş bir şeydir bir epizodik bellek, form için, insanlar potansiyel olarak ölümcül hata yapmaktan kaçınmak için öğretmek bir poz alır. Örneğin, neredeyse çocukken sık sık bu tek deneyim yanıt olarak su korkusu geliştirecek Drowns biri. İnsanlar epizodik her gün öğrenme meşgul, ama çocuklar genellikle epizodik öğrenmenin çok çarpıcı örnekler sunmak, onlar öncelikle onlara yabancı bir dünyada keşfediyoruz yana ve dolayısıyla da sürekli uzak epizodik bellek açtı yeni deneyimler var.

uzun süreli bellek Bu alan kimliğinin önemli bir parçasıdır. onların kimlikleri bir bağlam eksikliği İnsanlar katılmak ve etkileşim etkinlikler ve epizodik anıların kaybı insanların kafa karışıklığı veya sıkıntı yaşamaya neden olabilir, şekilleniyor. Bazı araştırmacılar epizodik bellek bazen anlamsal belleğe zamanla beyin birlikte bir anlam kavramını oluşturmak için benzer deneyimleri bir aile topaklanmasını ile döner düşündürmektedir. Örneğin, çeşitli yanık farklı anıları birlikte anlamsal belleğe şeyler tür sıcak olma eğilimi hangi "," bir bilgi ile sıcak bir konsept sunmak için birlikte olabilir.


Among the questions such as what is, definition of, is it true that,... the answer of the question 'epizodik bellek hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

902163951270 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
352 Nerenin Alan Kodu?
Qué es Antonio Romero Márquez?
Qué es Aglianico?


Now 8424 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine