Ask as if you're talking to a person:


endometrial adenokarsinom hakkında bilgi


Soru: Endometrial Adenokarsinom nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Endometrial adenokanser öncelikle endometrium etkiler jinekolojik kanser yaygın bir formudur, rahim duvarlarının astar. Bu üreme çağındaki her kadın etkileyebilir ama bu kanser en sık postmenopozal kadınlarda ortaya çıkar. endometrial adenokarsinom kesin nedenleri anlaşılamamıştır, ancak doktorlar, östrojen, hipertansiyon, yüksek düzeyde ve obezite önemli risk faktörleri olduğuna inanıyoruz. kanser undetected ve tedavi edilmezse giderse, hızla üreme sisteminin diğer bölümlerine yayılabilir. Cerrahi genellikle kanserli dokuyu kaldırarak ve daha fazla tıbbi komplikasyonların önlenmesinde etkilidir.

Östrojen büyüme ve kadınlarda endometrial dokunun sağlık düzenlemektedir. östrojen bir anormal derecede yüksek seviyede hücrelerin kanserli neden olabilir ve endometrial doku boyunca prolifere. artan hormon düzeyleri ve endometrial adenokarsinom için risk faktörleri üreme kanser, obezite, ailesinde diyabet geçmişi ve diğer koşullar için hormon tedavisi tedavileri içerir. Kanserin diğer formları, özellikle meme, yumurtalık ya da akciğer kanserinden uğramış kadınlar, endometrial adenokarsinom gelişimi açısından yüksek risk altındadır.

endometrium kanseri olan postmenopozal kadın genellikle ve sık kramp anormal vajinal kanama, karın ağrısı yaşamaktadır. henüz adet düzensizlikleri aşırı kanama ile birlikte olabilir deneyimli menopoz değil kadınlar. Adenokarsinom da her yaştan kadınlarda sütlü vajinal akıntı neden olabilir. Kanser ilerledikçe, bir kadın, halsizlik yorgunluk yaşayabilirsiniz ve bulantı. hemen bir jinekolog ile randevu gerektiğini endometrial adenokarsinom olası belirtileri deneyimlerini bir birey.

Bir jinekolog endometrial adenokarsinom kontrol etmek için bir dizi test gerçekleştirebilirsiniz. Ortak bir tanı yöntemi bir Pap testi veya Pap smear olarak da bilinir laboratuar analizi için endometrial hücrelerin yüzeyinde küçük örnekleri toplamaya içerir. Uzmanları adenokarsinom ve diğer ortak jinekolojik sorunlar belirtilerine örnekleri kontrol edin. Pap smear sonucu kanser işaret varsa, jinekolog genellikle ultrason yürütecek veya endometrial adenokarsinom şiddetini belirlemek için doku daha büyük bir örnek topluyoruz.

Tedavi endometrial adenokarsinom için genellikle cerrahi gerektirir. genellikle daha az etkili kanser bu tip bertaraf çünkü Kemoterapi ve radyasyon tedavisi nadiren kullanılır. adenokarsinom erken aşamada ise, bir cerrah genellikle endometrial dokunun sadece etkilenen bölge kaldırabilirsiniz. Daha şiddetli veya yaygın kanser bir prosedür rahim ameliyatı olarak bilinen bütün rahim çıkarılması gerekebilir. Ameliyat sonrası hastaların çoğu kendi jinekologlar ile tüm kanserli dokuyu kaldırıldı emin olmak için düzenli randevuları zamanlamak için teşvik edilir.


Among the questions such as how old is, birth place of, who is,... the answer of the question 'endometrial adenokarsinom hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Mehmet Özbek Nereli?
Who is Elizabeth Township?
Who is Kevin Hamilton McDonald?
competition ne demek?


Now 8103 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine