Ask as if you're talking to a person:


en yaygin klorokin yan etkileri hakkında bilgi


Soru: En Yaygın Klorokin yan etkileri nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Klorokin reçeteli ilaç sıtma bulaşmasını önlemek için, mevcut durumda tedavi tasarlanmıştır. Çok bir antimalarial olarak etkili olduğu, ancak kanıtlanmıştır yan etki riski oldukça yüksek benzer ilaçlar ile karşılaştırılır. Bir hasta, kramp, mide bulantısı gibi klorokin yan etkileri karşılaşabilirsiniz ve ilacın bir kursa başlamadan birkaç saat içinde kusma. görme kaybı, havayolu daralma içerebilir Ciddi yan etkiler ve bayılma daha az yaygın olmakla beraber, yaşam istemi tıbbi bakım olmadan tehdit haline gelebilir.

Doktorlar tamamen emin değilseniz nasıl klorokin işler beden, hangi zor olabilirlik ve oluşabilecek yan etkilerin tipi tahmin sağlar. En sık görülen klorokin yan etkiler hastanın ilaç sıtma önlemek alarak rapor, karın üzgün krampları, ishal, bulantı ve kusma mide içerir. Bazı kişiler baş ağrısı, baş dönmesi nöbetleri ve uyku güçlüğü. sedef hastalığı da gelişebilir andıran hafif kaşıntılı deri döküntüleri.

Ne zaman klorokin etkin sıtma enfeksiyonu tedavi etmek için alınır, hastanın gastrointestinal yan etkilere karşılaşabilirsiniz. Buna ek olarak, görme bozukluğu oldukça klorokin yan etkileri, aktif tedavi ajanı olarak kullanılır yaygındır. Bir kişi giderek görme karartma veya spontan çakmaları görmek olabilir sarı ve kırmızı parlak. Gözleri çok güneş ışığına karşı duyarlı olabilir ve sorun yakındaki nesnelere odaklanma var. Nadiren, total görme kaybı olduğu ya da tersinir olabilir veya olmayabilir oluşur. Görme sorunları işitme kaybı, baş dönmesi, ve yüz spazmları eşlik edebilir.

Alerjik reaksiyonlara klorokin için nadirdir, ancak komplikasyonlar ciddi olabilir. saat içinde bazen bir doz, alerjik bir kişi, yanma, kaşıntılı ağrılı kovan patlak yol açan yaygın döküntü yaşayabilirsiniz alma dakika. Hava yollarında olduğu solunum ve yutma çok zor hale noktaya dar olabilir. beynin etkilenen ise, konfüzyon, kas spazmları ve nöbetler görülebilir.

yönetmen olarak ilaç tutmalı ve onun doktora randevu hafif klorokin yan etkileri deneyimlerini bir hasta. Bir hekim olası böbrek veya karaciğer hasarı kontrol etmek için, kan ve görüntüleme bir dizi test yapabilir ve sonra da tedavi seçenekleri düşünün. Çoğu durumda, bir hastada sadece ilaç alarak durdurmak ve rahatsız klorokin yan etkileri sonuna benzer sıtma ilaçlarının bir kursa başlar. Doktorlar intravenöz sıvılar ve antienflamatuar ilaçlar sağlayabilir böylece acil servis tedavi aşırı dozda, alerjik reaksiyon veya şiddetli görme bozukluğu durumunda aranmalıdır. Diüretikler gibi amonyum klorür klorokin vücut temizlemek yardımcı verilebilir.


Among the questions such as what is, is it true that, where is from,... the answer of the question 'en yaygin klorokin yan etkileri hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

amanita virosa hakkında bilgi?
nerelisiniz?
Am I asking the questions round here?
Afyonkarahisar Adı Nereden Gelmiştir?


Now 7995 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine