Ask as if you're talking to a person:


en yaygin hiperkalsemi nedenleri hakkında bilgi


Soru: En Yaygın Hiperkalsemi nedenleri nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Tipik olarak, hiperkalsemi nedenleri, paratiroid bezlerinin aşırı aktivitesi ve lityum gibi bazı ilaçlar, ek kalsiyum ve vitamin kullanımı D içerir. Ayrıca, geçici hiperkalsemi dehidratasyon ile ilgili olabilir. Genellikle, bir kişinin susuz olur, daha az kan hacmi, kalsiyum konsantrasyonu yüksek düzeyde sonuçlanabilmektedir. Bu kişi tekrar sulu olur zaman sık sık kendini giderir geçici bir durum, ya oral sıvılar, ya da damar içi sıvı alarak alarak gereğidir. Tedavi hiperkalsemi için genellikle neden bağlıdır.

Bazen, hiperkalsemi nedenleri kanser ile ilgili olabilir. paratiroid hormon eylemleri simüle kan akciğer kanseri, meme kanseri ve bazı kan kanserleri serbest proteinler gibi bazı kanserler,. Bu eylem, kemiklerden kana kalsiyum çıkartabilirsiniz. Bu durum bazen maddelere vücudun yanıt kanser üreten olduğu gibi paraneoplastik sendrom denir. Ayrıca, metastaz veya bir kanserin kemiklere hiperkalsemi riskini artırabilir yayılıyor.

Sık sık, ilaçlar bipolar bozukluk tedavisinde serbest veya paratiroid hormonu varlığında artırabilir kullanılır. Bu sürüm gibi diüretikler alarak yapabilirsiniz hiperkalsemi neden olabilir. Tiyazid diüretikler "aşırı su ve daha düşük kan basıncı vücudun kurtulmak için kullanılan su hap" dir. Bu diüretikler ödem ve yüksek tansiyon tedavisinde etkili olsalar da en sık hiperkalsemi nedenlerinden birisidir. Bunlar idrar kaybolur kalsiyum tüketen tarafından bir artış kan kalsiyum seviyesi neden olabilir. Bazı durumlarda, diüretik-hiperkalsemi bağlı şiddetli ise, doktor diüretik başka tür ilaçlar değişebilir.

Diğer hastalıklar hiperkalsemi sorumlu tüberküloz ve sarkoidoz içerebilir. Bu hastalıklar, doku hasarı nedeniyle iltihap üretir. Bu doku yaralanmalarına granülom olarak, hangi kalsitriol kan düzeylerini yükseltebilir adlandırılır. Genellikle sindirim sistemi kalsiyum kandaki kalsiyum düzeyleri artırabilir artmış miktarda absorbe neden olabilir kalsitriol düzeyleri arttı. Buna ek olarak, genetik bir bozukluk ailevi hypocalciuric hiperkalsemi vücuttaki kalsiyum reseptörleri verimli çalışabilirler çünkü kan kalsiyum artış neden olabilir çağırdı.

Genellikle, hiperkalsemi varlığı basit bir kan testi ile Ancak, gerçek hiperkalsemi nedenlerin teşhis edilmesi zor olabilir tespit edilebilir. Tipik olarak, hiperkalsemi nedenleri tanısı hastanın tıbbi geçmişine, ilaçlar da dahil olmak üzere temel alacaktır alınabilmesi ve bazı hastalıkların varlığı. Çoğu zaman, hafif hiperkalsemi asemptomatik, ancak şiddetli hiperkalsemi yorgunluk, uyuşukluk neden olabilir ve karışıklık olacak.


Among the questions such as birth place of, where is the, what is,... the answer of the question 'en yaygin hiperkalsemi nedenleri hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Tatsuya Mochizuki?
What is Aosta Valley?
342 Nerenin Alan Kodu?
jacksonville bazi turistik merkezleri, florida hakkında bilgi?


Now 5714 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine