Ask as if you're talking to a person:


eksfolyatif dermatit hakkında bilgi


Soru: Eksfolyatif Dermatit nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Eksfoliyatif dermatit hangi vücut yüzey alanının büyük bir kısmı, pullu kırmızı olan bir deri hastalığıdır ve aşırı kurudur. Birçok farklı temel koşullar eksfoliyatif dermatit, advers ilaç reaksiyonları, deri alerjileri de dahil olmak üzere, neden olabilir ve sedef hastalığı. Birçok durumda, ancak, doktorlar kesin bir neden tespit edemiyoruz. Durumuna ve zayıflatıcı olabilir doktorların acil tıbbi bakım sağlamak, böylece sık sık hastaneye yatış gerektirir. acil tedavi birkaç hafta içinde geri aramak Çoğu hasta, ama özellikle ağır vakalarda hayati tehlike komplikasyonlara neden olabilir.

cildin dış tabakası öncelikle ölü veya hücreleri ölüyor oluşur. Vücut hızla ve yeni cilt hücreleri üreten her hücre sonunda sabit bir ciro döngüsünde yerini bir ay hakkında açıklıklı. eksfoliyatif dermatit durumunda, devir oldukça hızlandırdı olduğunu. Yeni hücrelerin üretildiği gibi, mevcut cilt pul ve düşmek başlar. Yeni maruz kalan deri ham, bir anlamda, ve yeterli koruma veya besin emilimini sağlayamıyoruz.

Çoğu durumda, cildin en az% 90 kırmızı ve pul pul görünür. Durum bir kişinin aşırı ısı, ışık duyarlı ve giyim bırakır. Genellikle, ve sürekli kaşıntı ve yanma hissi neden bazı insanların yürümekte zorluk veya aşırı rahatsızlık olmaksızın hareket. Eksfoliyatif dermatit genellikle hızlı bir allerjik reaksiyon durumunda, bazen birkaç saat içinde vücut sollama geliyor. spesifik alerji veya hastalıkları kademeli gün veya haftalar boyunca gelişebilir ilgili değildir Anlar.

Acil servis personeli genellikle deri inceleyerek ve semptomları değerlendirerek genel bir tanı yapabilirsiniz. Doktorlar tıbbi öyküleri almak ve belirtilerin altta yatan nedeni belirlemeye çalışır ortaya çıkan zaman hakkında sorular sorar. Kan ve deri örnekleri toplanır ve bir hastanede laboratuvar tanısı teyit yardımcı incelendi. doktor test sonuçlarını beklerken, genellikle intravenöz sıvılar yönetmek ve yatıştırıcı bir topikal krem semptomları hafifletmek için geçerlidir.

Tedavi eksfoliyatif dermatit için neden bağlıdır. bir ilaç, bitki veya başka tahriş edici madde bir alerjik reaksiyon deneyimlerini bir hasta genellikle hızlı bir şekilde, bir zamanlar tüm toksinlerin kurtaramaz vücut bırakın. Diğer koşullar buna uygun antibiyotikler, kortikosteroidler ile tedavi edilir ve topikal çözümleri yatıştırıcı, genellikle bir dört hafta için yardım topladı. Prognoz zaman doktorlar altında yatan neden bilmiyorum daha zayıftır ve hastalar yoğun bakım ünitelerinde birkaç hafta kalması gerekebilir eğer onların belirtileri azalır yok.


Among the questions such as where is the, birth place of, what is,... the answer of the question 'eksfolyatif dermatit hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Giresun Adı Nereden Gelmiştir?
3/5'i 150 olan sayının tamamı kaçtır?
aritmi hakkında bilgi?
How Old is Aşkın Nur Yengi?


Now 9463 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine