Ask as if you're talking to a person:


ekoloji ve cevre bilimi arasindaki fark hakkında bilgi


Soru: Ekoloji ve Çevre Bilimi arasındaki fark nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: tamamen diğer anlamaya Ekoloji ve çevre bilimi yakından ilişkili disiplinlerde, ve biri ilkelerine aşinalık esastır. ekoloji ve çevre bilimleri arasındaki temel fark, ikincisi çeşitli doğal süreçleri anlamak Earth ve yaşam bilimleri birçok unsurları birleştirmek daha kapsamlı alan olmasıdır. Ekoloji, diğer taraftan, genellikle daha organizmaların birbirleriyle ve yakın çevre ile etkileşim nasıl odaklanmıştır. Her iki bilim doğası hakkında çok önemli bilgiler ve insanların daha iyi gezegeni korumak ve kaynakların korunmasına yapabileceği sağlar.

ekoloji ve çevre bilimleri arasında önemli bir fark her disiplinde araştırma hedeftir. çevre bilim adamları farklı olarak, ekolojist canlıların çok özel gruplarda, üzerinde ot ya da balıkların bir grubun belirli bir türü gibi araştırma odaklanma eğilimindedir. Ekologlar nasıl nüfus, etkileşim yeniden anlamak, aramak ve bir ekosistem içinde gelişirler. Genelde yiyecek tercihleri, predasyon gibi acil faktörlere ve cinsel seçim bir grup içinde konsantre. dikkatli gözlem ve tarihsel araştırma ile, ekolojist bir tür etkisi gelişim ve evrimsel adaptasyonlar açıklar.

Çevre bilimciler kuralları laboratuvar ve arazi çalışmaları bir alanda etkileyen faktörlere bir dizi hakkında bilgi edinebiliyorsunuz. ayrıntılı olarak ekologlar gibi onlar da çalışma canlılar ve davranışlarını. Ayrıca, çevre bilim adamları, su döngüsü iklim, jeolojik süreçler, sıcaklık değişikliklerinin etkilerini dikkate zaman araştırıyoruz ekosistemler. Örneğin, bir çevre bilim adamı özellikle kurak mevsim bir alanda bitkilerin farklı türlerin büyüme üzerindeki etkileri araştırma olabilir. Bilim adamı o bölgede otçul hayvanlar üzerinde herhangi bir olumsuz sonuçlardan belirlemek için deneyebilirsiniz.

bilimsel yöntem içinde güçlü bir eğitim geçmişi hem ekoloji ve çevre bilimleri gereklidir. Ekologlar ve çevre bilim adamları, etik titiz, çok kontrollü çalışmalar kesin sonuç sağlamak için yapıyoruz. Her iki disiplinde Uzmanları ayrıntılı raporlar kendi bulguları kayıt ve istatistiki analizler oluşturmak olduğu hallerde, böylece bunların sonuçları gözden geçirilebilir ve üzerinde diğer bilim adamları tarafından yaptırılmıştır.

hem ekoloji ve çevre bilimleri anlamak gerekli yasa ve politikaları koruma konusunda formüle bulunmaktadır. Ne zaman hükümetler ve sanayi yeni standartlar belirlemek, genellikle ekolojide geçmişleri ve çevre bilimleri ile uzman tavsiyesi sağlamak için profesyonel danışın. Çevre bilimciler kirlilik seviyeleri ve bir sanayi tesisi yakınındaki diğer risk faktörleri analiz etmek için sözleşmeli olabilir. Ekologlar bazı toplumların refah belirlemek ve yolları iyi tehlike altındaki türler koruma önermek gerekmektedir. bilgileri her iki disiplinde bilim adamları tarafından toplandı birleştiren yetkililer takip etmek insanlar için etkili politikalar ve eğitim kaynakları oluşturabilirsiniz.


Among the questions such as where is from, birth place of, is it true that,... the answer of the question 'ekoloji ve cevre bilimi arasindaki fark hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

902124527060 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
ne yok?
algoritma nedir?
464 Nerenin Alan Kodu?


Now 9116 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine