Ask as if you're talking to a person:


efektif vergi orani hakkında bilgi


Soru: efektif vergi oranı nedir?
Kategorisi: Ekonomi
Hakkında Bilgi: Etkin bir vergi oranı bir kişi veya firmaya toplam veya ortalama gelir vergisi yükü, tüm vergi oranları hesaplanmıştır sonra. Vergi oranları birçok bakımdan bir vergi sisteminin farklı yönlerini vurgulamak için, ancak ifade edilebilir efektif vergi oranı, kişinin vergi yükünün net toplu bir görüntü sağlar. Matematiksel olarak, bu toplam vergi ödenen toplam vergiye tabi geliri bölünmesiyle hesaplanır ve bir yüzdesi olarak belirtilmektedir.

efektif vergi oranı gibi bir hesaplama kullanımı yararlı birçok nedenden dolayı. Ana kimse Internal Revenue Code Türkiye, vergiler yöneten ve son derece karışıktır. Her zaman kalifiye bir muhasebeci gelir vergisi beyannamesi hazırlama danışmak için gerekli değildi, ama bu giderek bir durumdur. kesintiler, stopaj, kredi kasırga ve diğer komplikasyonlar, ancak çoğu zaman zordur tam olarak ne kadar gelir vergisi size toplam vergiye tabi gelir yüzdesi olarak ödüyoruz belirlemek olabilir.

Özellikle sözde "ilerici" veya katmanlı vergi sistemleri, bu bir gerçek vergi oranı izini kaybetmek kolaydır denilen durumda. Aşağıdaki hipotetik durum düşünün. Belirli bir kademeli vergi sisteminin, ilk $ 50.000 ABD Doları (USD) bir kişinin bir gelir yüzde on oranında vergilendirilir. Sonraki 100.000 $ USD% 25, vergilendirilir ve hiçbir şey bu% 35 olarak vergilendirilir üzerinde kalan.

Bir kişinin tüm $ 217.950 USD gelir üzerinde gerekli vergi öder, o kolay o kişinin ne kadar onun efektif vergi oranı olduğunu bilmiyorum için olacaktır. Birkaç basit hesaplamalar bunun yaklaşık% 24.6 olduğunu göstermek için gereklidir. Bu oran biraz sistemin katmanlı yapısı nedeniyle her gelir düzeyi için farklı olacaktır.

basit efektif vergi oranı dışında, orada da yararlı olabilir bu ifadeyi birkaç varyasyon vardır. Örneğin, marjinal efektif vergi oranı ve efektif vergi oranı marjinal bir arada ve toplam vergi oranı harcanan ya da kazanılan, son ya da marjinal, dolar üzerinden alınan hesaplamak için kullanılır. Efektif ortalama vergi oranı başka bir varyasyonu ve efektif vergi oranı farklı ise bu vergiye tabi gelir daha bazı diğer ölçüler kullanılarak hesaplanır olabilir. Birçok farklı şekilde vergi oranlarını ifade bazen daha fazla karışıklığa yol gibi görünüyor olsa da, başka hiçbir şey zaman vergi kod haksız sonuçları istenmeyen oluşabilir belirlenmesi halinde, bu tür hesaplamalar yararlı vardır.


Among the questions such as where is the, what is, definition of,... the answer of the question 'efektif vergi orani hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

matryoshka nedir?
r10?
Turhan Çömez Nereli?
avaz hakkında bilgi?


Now 5280 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine