Ask as if you're talking to a person:


donanim ve yazilim arasindaki fark hakkında bilgi


Soru: Donanım ve Yazılım Arasındaki Fark nedir?
Kategorisi: İnternet ve Bilgisayarlar
Hakkında Bilgi: Donanım ve yazılım birlikte çalışır dijital cihazlar ve sistemler bilgisayarlı işlevsellik sağlamak. yazılım donanım üzerinde çalışan programlar vardır süre Donanım ve sabit diskler, anakart, cips, bellek gibi fiziksel bileşenleri içerir. Bir işletim sistemi Microsoft XP gibi donanım işlevsel kılan yazılım ise Ergo, bir bilgisayar donanımı vardır. donanım ve yazılım çoğunlukla bilgisayar ile ilişkili olsa da, yazılım da cep telefonları, kişisel dijital yardımcılar (PDA) gibi diğer donanım, çalışır, Küresel Konumlandırma Uydu (GPS) üniteleri, tıbbi malzeme ve hava trafik kontrol sistemleri. Modern yazarkasa da yazılım ile daha iyi envanter, vergi gibi satış ile ilgili sorunları düzenlemek için bilgisayarlı ve kupon indirim vardır.

Bilgisayar teknolojisinin modern toplumun neredeyse her yönüyle istihdam ediliyor. Birçok yazılım programları endüstrisinde kullanılan özel, hangi belirli bir işlev için tasarlanmış araçlardır. Bu genellikle çok amaçlı bilgisayarlardan, çeşitli görevler için yazılım programları birçok farklı tür farklıdır.

Donanım ve yazılım sürekli moda birdirbir bir tür gelişiyordu. Donanım çoğunlukla darboğaz o veri aktarım hızları, ya da ne kadar hızlı bir yazılım programına çalışabilirsiniz için gelmektedir. Bu nedenle, donanım geliştiren, daha güçlü yazılım programları çalıştırabilir hale gelir. yazılım donanım yolu büyük donanım desteği olamaz yararlanmak üzere tasarlanmış olabilir, güncel yazılımlar çalışmayabilir sadece on yaşındaki Eski donanım önce.

Bu nedenle, yazılım için alışveriş, alıcı önerilen minimum donanım gereksinimleri için özellikleri kontrol etmelisiniz. Bu donanım bilgisayarın genel hız, genellikle konuşan sorumlu olarak bir bilgisayarın merkezi işlem birimi (CPU) neredeyse her zaman söz vardır. Random Access Memory (RAM miktarı) başka bir faktör ve grafik özelliklerine veya ekran kartı gereklerini de söz olabilir.

Yazılım satın almak isterseniz ama emin değilseniz ne var donanım, çoğu işletim sistemlerinde yerleşik bir program ve yazılım sistemi bilgi donanım görüntülemek için. Windows XP'de, sonra Tüm Programlar, Donatılar, Sistem Araçları ve Sistem Bilgisi Başlat düğmesinin gidin. Sen ilk sistem özet sayfası yazdırmak için, daha sonra uygun ağaç yeni bilgiler sağ tarafta görüntülenir görmek için sol başlığını tıklayarak isteyebilirsiniz. Örneğin, tıklayın "Bileşenler" sonra "Görüntü", bilgisayarınızdaki ekran kartının ilgili ayrıntıları görmek için.

Ayrıca sistem veri toplamak birkaç freeware programlar çevrimiçi. Bu ve diğer yazılım programları mevcut Tucows, SnapFiles ve ZDNet gibi popüler web siteleri vardır.


Among the questions such as how old is, what is, where is the,... the answer of the question 'donanim ve yazilim arasindaki fark hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

İlhan Kemal Mimaroğlu Kaç Yaşında?
Türker Acaroğlu Nereli?
How Old is Abdurrahman Kızılay?
Denizli Adı Nereden Gelmiştir?


Now 9157 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine