Ask as if you're talking to a person:


diyafram fitigi hakkında bilgi


Soru: Diyafram Fıtığı nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A diyafram fıtığı doğum defekti bir türüdür. Bu bebek kendi anne rahmine geliştikçe açıldığında diyafram bir delik kaynaklanır. Organ normalde karın mevcut olacaktır bu delikten çıkıntı.

Orada diyafram fıtığı iki türü vardır. Zaman fıtık vücudun sol tarafında mevcut, bir Bochdalek fıtığı denir. konjenital fıtık, mide ve bağırsak Bu tip diyafram delikten göğüs boşluğuna çıkıntı.

anormal açılış sağ tarafında bir durumda, bir Morgagni fıtığı olarak bilinir. deliğin konumu bebeğin karaciğer ve bağırsak kadar yerine hareket karın boşluğuna kalmak anlamına gelir. diyafram hernilerin iki tip ki, Morgagni nadir bir formudur. Sadece yüzde iki vakaların oluşturmaktadır.

Bir fetüs geliştiriyor, gebeliğin yedinci ve onuncu hafta arasında bir diyafram oluşturur. diyafram normal veya bağırsağın bir parçası geliştirmek yoksa diyafram o, bir diyafram fıtığı oluşabilir oluşan ediliyor yakalanmış durumdadır. Aile öyküsü konjenital fıtık, bu tip olasılığını gelişen bir rol yok. ebeveynlerin varsa zaten bir diyafram fıtığı olan bir çocuk vardı, durum mevcut bir sonraki doğum artış olma şanslarını.

Fıtık Bu tür bir fizik muayene doğumdan kısa bir süre sonra yürütülen sırasında tespit edilebilir. A akciğer grafisi bebeğin diyafram, akciğerler ve bağırsak incelemek için sipariş edilebilir. Bir kan testi, kan gazı denilen nefes almak için de sipariş edilebilir bebeğin yeteneği hakkında bir fikir edinmek için.

Bir kez diyafram fıtığı tanısı konulmuştur, bebek muhtemelen neonatal yoğun bakım ünitesine hastane (yenidoğan yoğun bakım üniteleri) olarak kabul edilecektir. Bir kez NICU içinde yenidoğan bir vantilatör bunları nefes yardımcı konabilir. doktorlar için bir başka seçenek bir kalp çocuğun durumu kadar / akciğer bypass makine bebek koymak ve stabilize diyafram fıtığı tedavi edilebilir.

Cerrahi deliği kapatmak ve diyafram fıtığı tamiri yapılır. yanlış yere taşındık organları nerede başlangıçta sürecinin bir parçası olarak olması gereken konur. takip Düzenli tıbbi atamalar daha ameliyattan sonra bir süre gerekecektir çocuğun durumunu izlemek.


Among the questions such as birth place of, is it true that, definition of,... the answer of the question 'diyafram fitigi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

matruşka nedir?
Zâtlar Manası Nedir?
Ankaralı Turgut Kaç Yaşında?
Menfaat Manası Nedir?


Now 2791 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine