Ask as if you're talking to a person:


disk protruzyonu hakkında bilgi


Soru: disk protrüzyonu nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Bir disk protrüzyon bel ağrısının en sık nedenidir ve birçok randevuları bir chiropractor bu durumun tedavisinde görmek için yapılır. geri annulus denir liflerin bir halka oluşur yılında diskler. Halka bir merkez çekirdek olarak bilinen etrafında konumlandırılmış. Çekirdek tamamen katı değil, yerine jel gibi görünüyor.

Ne zaman halka içine çekirdek protrudes gelen jel, bir kayma denir. Birisi bir disk kayması var diyor, onlar gerçekten bir disk protrüzyonu bahsediyoruz. Ne zaman halka içine çekirdeği protrudes bir kısmını, o dışarı şişkinlik, olasılıkla bir sinir karşı basarak arka disk neden olur. Sonuç acı bir çok şey var.

Bir diskin çıkıntı ve ağrı alt sırt bölgesinde başlayıp aşağı yaymak birinin veya her ikisinin ayaklar. disk protrüzyonu büyük bir ise, ağrı daha da bacaklarını aşağı genişletme eğiliminde olacaktır. Bu durumda olan bir kişi, sol veya sağ doğru ve bu gerçeği burada ağrı en akut hissedilir etkiler zayıf olabilir.

Bir kişinin yaşı, olasılığını bir disk protrüzyonu yaşayacaksınız arka disklerin bozulma nedeniyle artmaktadır. Durum bir MRG incelemesi ile tespit edilebilir. disk protrüzyon spinal kanal veriyorsa dar olmak için, bu ciddi bir sorun bir göstergesidir. spinal kanal etkilenmeyen bir durumda, durum çok ciddi olarak kabul edilemez.

Bir disk protrüzyon için tedavi seçenekleri ağrı kişi ve onun günlük yaşamın bozulma seviyesi yaşanıyor miktarına sonucunda oluştuğunu bağlı olacaktır. Bazı disk çıkıntılar kendi kendilerine, bireysel farkında olmadan bunların koşul vardı iyileşirler. Cerrahi aşırı ağrı kişi için tavsiye edilebilir ya da nereye diğer önlemler şart dan yardım sağlamak başaramadı.

Diğer önlemler disk protrüzyonu tedavisinde kullanılan ve fizik tedavi ağrı, yatak istirahati reçete bulunuyor. nitelikli bir uygulayıcısı dan Kiropraktik tedavi ve böylece jel gibi madde bir kez daha doğru yerde olduğunu çekirdek annulus yeniden konumlandırmak için yardımcı olabilir. Steroidler epidural şeklinde verilen bu çok acı durum dan yardım sağlayabilir.


Among the questions such as what is, birth place of, where is the,... the answer of the question 'disk protruzyonu hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Amerika'nın 26. devlet başkanı kimdir?
486 Nerenin Alan Kodu?
kanton hakkında bilgi?
Qué es AMD Duron?


Now 7807 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine