Ask as if you're talking to a person:


derleyici hakkında bilgi


Soru: Derleyici nedir?
Kategorisi: İnternet ve Bilgisayarlar
Hakkında Bilgi: Bir derleyici bilgisayar programının bir form bilgisayar daha kolay anlayabileceği içine bir insan okunabilir metin dosyasına çevirir özel bir türüdür. En temel düzeyde, bir bilgisayarın sadece iki şey, bir 1 ve 0 anlayabilirim. Bu düzeyde bir insan çok yavaş çalışacağı ve bilgi 1'ler ve 0s uzun dizesinde anlaşılmaz yer bulmak. Bir derleyici bir bilgisayar programı köprüler bu boşluğudur.

Başlangıçta, derleyici sadece bit 1s ve 0s içine sembolleri tercüme verebilecek çok basit bir program vardı, bilgisayar anladı. Programlar da çok basit, orijinal el verilerin bilgisayar anlayabilirdim çevrilmiş bir dizi adımı oluşturuyordu. Bu çok zaman alıcı bir görev, bu nedenle bu görevi kısımlarını otomatik edildi veya programlanmış ve ilk derleyici yazılı idi. Bu program monte veya derlenmiş adımları adım programı tarafından adım çalıştırmak için gereklidir.

Bu basit derleyiciler daha sofistike bir derleyici yazmak için kullanılmıştır. yeni sürümü ile daha fazla kural derleyici programı çalıştırmak için insan programcı için daha doğal bir dil yapısına izin eklenebilir. Bu yapılan yazma programları daha kolay ve daha fazla kişi program yazmaya başlamak için izin verdi. daha fazla kişi programları yazmaya başladık, program yazma hakkında daha fazla fikir sunuldu ve daha sofistike derleyicileri yapmak için kullanılır. Bu şekilde derleyici programları gelişmeye devam, geliştirmek ve kullanımı daha kolay hale gelir.

Compiler programları da uzmanlaşmış olabilir. Belirli dil yapıları diğerlerinden daha belirli bir görev için uygundur, bu yüzden özel derleyiciler özel görevler veya diller için geliştirilmiştir. Bazı derleyiciler Katlı veya birden fazla geçiş vardır. İlk geçiş çok doğal dil sürebilir ve bir bilgisayara yakın anlaşılır bir dil olun. İkinci hatta üçüncü bir geçiş final aşamasına, çalıştırılabilir dosyasını sürebilir.

Bir çok aşamalı derleyici içinde ara çıktı genellikle sözde kod adı verilir bilgisayar tarafından kullanılamaz beri. Pseudo-code çok, bir bilgisayar programı gibi yapılandırılmış, akan değil özgür ve verbose daha doğal bir dil gibi. ne gerçek yürütülecek veya bilgisayar tarafından yönetilir beri nihai çıkış yürütülebilir dosya, denir. Bu her bir alt görev farklı olarak daha kolay, daha sofistike derleyiciler yazmak için yapılmış gibi görev yukarı Yarma. Ayrıca daha kolay bilgisayar işaret etmek için yapılan yere sorun ne yapmak isteniyor oldu anlayışı vardı.

bir program anlayışı içinde derleyici limit Hatalar sözdizimi hataları denir. Programın işlevleri mantık hataları denir şekilde Hataları. Mantık hataları çok yerinde ve doğru zordur. Sözdizimi hataları imla hataları gibi, oysa mantık hataları biraz daha gramer hataları gibi vardır.

Çapraz derleyici programlar da geliştirilmiştir. Çapraz derleyici metin bir bilgisayarda belirli bir üretici tarafından tasarlanan için yazılmıştır talimatların derlenmeye set dosya ve farklı bir bilgisayar için farklı bir üretici tarafından çalıştırmanızı sağlar. Örneğin, Intel bilgisayarda çalıştırmak üzere yazılmış bir program bazen bilgisayar Motorola tarafından geliştirilen bir yayınlanmak üzere derlenmiş çapraz olabilir. Bu sık sık çok iyi çalışmıyor. düzeyinde olan bilgisayar programları, bilgisayar donanımı çok farklı olsalar bile, size benzer görünebilir bakabilirsiniz işletmek güncellenmiştir.

Çapraz derleme bir bilgisayardan başka bir bilgisayara taklit sahip farklıdır. Bir bilgisayar farklı bir bilgisayara taklit ise, bu diğer bilgisayar gibi davranarak olduğunu. Emülasyon sık çapraz derleme daha yavaş, yana iki program aynı anda çalıştırıyorsanız, diğeri bilgisayar ve çalışan program gibi davranarak bir program. Ancak, çapraz derleme çalışması için, hem program ve yeterince özgün bilgisayara programın farklı bir bilgisayarda çalıştırmak için çalışması benzeri bir bilgisayarda açıklanır özgün doğal dil metni gerekir. Bu her zaman mümkün, bu nedenle her iki teknik kullanılmaktadır değildir.derleyici hakkında bilgi


Açıklaması: Programcılıkta, bir programlama dilinde yazılmış olan kaynak kodunu başka bir dile (genellikle makine koduna) çeviren yazılım. Derleyiciye bunu yaptırmaktaki amaç genellikle çalışabilir bir yazılım elde etmektir. Örneğin, şu satırı bir programın kaynak kodunda (programın okunabilir hali) düşünelim:

X = 2 + Y

Alttaki assembly'de yazılmış satırlar, aynı programın derlenmiş halidir:

Bu örnekte çevirinin hedefi, programcının anladığı kaynak kodundan işlemcinin anladığı 0 ile 1 den oluşan makina dili kodunu üretmek (LOAD,ADD ve STOR komutları 0001, 0011 ve 0010 olarak yorumlanır)

Daha fazla bilgi için:derleyici nedir


Tanımı: Üst Düzey Programlama Dili'nde yazılmış kaynak kodu biçimindeki bilgisayar programını makine dili biçimindeki bir bilgisayar programına çeviren program ya da programlar bütününe derleyici denir.


Among the questions such as how old is, who is, where is from,... the answer of the question 'derleyici hakkında bilgi'.

[tweetle]

Hızlı ve Kaliteli Şip Şak Çeviri
Dosyanızı yükleyin, anında otomatik fiyat ve süre hesabı yapılsın,
siparişi verin hemen çevrilsin.


Latest searches

How Old is Vedat Nedim Tör?
Qué es Alaskan Malamute?
İbrahim Fırtına Kaç Yaşında?
501 Nerenin Alan Kodu?


Now 3494 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine