Ask as if you're talking to a person:


demiyelinizan hastalik midir hakkında bilgi


Soru: Demiyelinizan Hastalık mıdır nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A demiyelinizan hastalık bir hastalık sinirler kapak miyelin kılıflar hasar ile karakterizedir. Miyelin elektrik yalıtkan olarak, bu uyarıları hızla aşağı bir sinirin uzunluğu, hareket ve bir sinir, bu darbeleri yavaş veya durdurabilen demiyelinize olur sağlanması davranır. Bir anlamda, bir demiyelinizan hastalık şeritler onun yalıtım vücudun kablolama ve bir evin elektrik sistemleri gibi tüm kablolama eğer aniden ortaya çıkmıştır delirmek olur, vücut sinirler miyelin onların koruyucu tabaka kaybetmek gibi problemler çeşitli deneyimler .

Miyelin öncelikle sinir akson etrafında bulunur. Sanki sinir, koruyucu bir yalıtım tabakası oluşturarak büyür oluşturur. şeylerin bir dizi miyelin, bazı otoimmun hastalıklar, Schilder Hastalığı, Devic Hastalığı, transvers miyelit, optik nörit, fibromiyalji ve Guillain-Barre Sendromu dahil olmak üzere hasara neden olabilir. En ünlü ve ortak demiyelinizan hastalıklar, multipl skleroz (MS) olduğunu. Hastalığın ilerlemesi ve şiddeti önemli ölçüde değişebilir.

bir demiyelinizan hastalığın erken evrelerinde, hastanın deneyimi olmayabilir birçok belirtiler. sinirler yavaş miyelin ve lezyonlar plaklar Ancak, hasta yürümede güçlük, kas kontrolü, yorgunluk, ağrı çekim, zorluk, görme problemleri İdrar ve diğer sorunlar olmaması gibi birçok nörolojik sorunlar yaşamaya başlayabilir geliştirmek olarak bilinen mahrum olduğu için , hastanın hastalığına bağlı olarak ve nereye kadar ilerlemiştir. Ilerleme çok yavaş, bir hasta ziyade sürünen bir kerede bütün meydana olabilir.

kimse kalıcı nörolojik problemler deneyimleri Eğer nörolojik semptomlar ciddi olduğundan ve ele alınması gereken, o, değerlendirme için bir nörolog görmelisiniz. Bir nörolog nörolojik fonksiyon hastanın düzeyinin belirlenmesi ve testlerin bir dizi yapabilirsiniz olası tanılar aşağı daralma başlatmak için, hastalık demyelinizan dahil. Bir zamanlar, doktor ve hasta fizik tedavi ve hastalık daha şiddetli hale gelir olarak hasta yönetmenize yardımcı olacak diğer teknikler dahil tedavi seçenekleri, keşfedebilirsiniz tanısı kondu.

demiyelinizan hastalık için neden her zaman net değildir. Genetik olarak bazı enfeksiyonlar yapmak ve bazı toksinler çevresel maruziyet bir rol oynadığı. Orada mutlaka birileri bir demiyelinizan hastalık gelişme riskini azaltmak için yapabileceğiniz bir şey değil, ancak risk erken hastalık belirtileri yakalamak için düzenli nörolojik sınav ve diğer tedbirler düşünebilirsiniz insanlar. Bu tedavi yaklaşımı değiştirebilir, çünkü bir kez tanı, o neden bilmek, yardımcı olabilir, ancak daha önemli hastalığın yönetimi odaklanmaktır.


Among the questions such as definition of, is it true that, what is,... the answer of the question 'demiyelinizan hastalik midir hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

betty blue (film) hakkında bilgi?
What is Intragna?
ikili opsiyon nedir?
Fikri Türkel Kaç Yaşında?


Now 8435 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine