Ask as if you're talking to a person:


crp test hakkında bilgi


Soru: CRP Test nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: C-reaktif protein veya CRP testi bazen teşhis ya da iltihap belirli tiplerinin varlığını doğrulamak ya da nasıl iltihabı tedavi ilerlediğini değerlendirmek için kullanılır. Bu kolun ortasından kan iğne aspirasyon normal yöntemiyle genellikle bir laboratuar olarak çizilebilir ya da bazen bir doktor ofisinde basit bir kan testi vardır. Aslında iki CRP test türleri: Ortalama test veya bazen kalp hastalığı delil aramak için kullanılan bir yüksek duyarlılık testi vardır.

Vücut farklı o C-reaktif protein düzeyi yüksek üretebilir iltihap vardır. Bazı durumlarda CRP ile ilişkili barsak, pelvik inflamatuar hastalık ve artrit belirli biçimleri otoimmün hastalık iltihaplı olduğu hastalıklar yer alıyor. Diğer teşhis parçası, bu protein yüksek olup olmadığını belirlemek için bir CRP testi olabilir bu koşullardan biri şüpheli bir doktor gibi.

-Reaktif protein c yüksekliğidir mutlaka tek başına teşhis için yeterli değildir. diğer testler ile birlikte, onlar bir hastalık varlığı işaret olabilir. Alternatif bir pozitif test diğer test ve muayene sonuçlarını onaylamak olabilir.

Daha çoğu bu şartları zaten, ama ondan beri inflamasyon düzeyi her zaman fiziksel olarak dikkat çekici olmayabilir teşhisi doktorlar eğer bir durumdur kötüleşme veya iyileştirilmesi belirlemek için CRP testi kullanabilirsiniz. Örneğin, bir kişinin lupus gibi hastalıklar için prednizon alır, zor eğer iltihap kötüleşme veya iyileştirilmesi, ve inflamasyon vücudun herhangi bir alanda hemen hemen hasta ya da doktor bilmeden zarar verebilecek söylemek. Bir sorun açık göstergesidir sürece-reaktif protein, bir bütün vücudun geniş taramalar kontrol c olarak gerekli değildir.

HsCRP test kalp tıpta özel uygulamalar vardır. aksi takdirde sağlıklı bazen de kandaki CRP çok minik yükselmeler ile kalp sorunları yatan gösteriyor olabilir gibi insanlar. Bir hsCRP test kalp yetmezliği ekarte etmek için bir araç olabilir. tıbbi gösterimleri kapsamında Bazı doktorlar Bu testi özellikle önleyici bakımı ile ilgili. Doktorlar dışarı kalp hastalığı kurala ek sınav hatırlatıyoruz Eğer test geri CRP ile birlikte gelir.

CRP testi her zaman mükemmel değildir. Bazen insan vücudu yüksek CRP düzeyleri normal kabul olacağını vardır. kilolu bir kişi olsa bile mükemmel bir iltihabi hastalık ve hiçbir kalp hastalığı olan sağlıklı yükselmiş c-reaktif protein olması muhtemeldir. ya test sipariş, bu gibi faktörlerin dikkate alınması olabilir.


Among the questions such as where is the, what is, birth place of,... the answer of the question 'crp test hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

cift tani hakkında bilgi?
436 Nerenin Alan Kodu?
Şûrâ Manası Nedir?
derleyici nedir?


Now 1787 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine