Ask as if you're talking to a person:


cmv virusu hakkında bilgi


Soru: CMV virüsü nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: CMV virüsü sitomegalovirus bir virüs herpes virüs ailesine ait bir kısaltma vardır. Aynı zamanda herpes virüs beş denir. Bu, özellikle hastalığın yaygın, ancak sağlıklı kişilerde çok komplikasyonlara neden olabilir. Endişe belirgin yenidoğan sağlığı ve gelişimi etkileyen olarak ne zaman gebelik sırasında ve ayrıca bastırılmış bağışıklık sistemleri sözleşme virüs insanların ya da zaten kendi sistemlerinde buna sahip anlaşmalı olduğu var. diğer herpes enfeksiyonları gibi, CMV ve vücut bırakmaz daha sonraki bir aşamada bağışıklığı baskılanmış kişilere önemli görevler neden yeniden olabilir.

Genellikle, sitomegalovirus asemptomatik ya da belirtilerin bulunmadığı ve bu zor birinin veya varsa hastalık olmuştur ve böylece kasılma önlemek söylemek anlamına gelir. CMV virüsü gözyaşları ve anne sütü gibi vücut sıvıları aracılığıyla döken birçok kişi yaşamın ilk birkaç yıl içinde alırsınız. Bu nedenle bulaşma düzeyi daycares, insan atıkları maruz sıktır gibi yerlerde yüksek olma eğilimindedir olduğunu. Hamile kadınlar bakım ortamlarında çalışan özellikle çocuk bezi değiştirdikten sonra protokol el yıkama konusunda dikkatli olmak gerekiyor ve bunun tipik ki iki buçuk ya da üç yaşın altındaki çocuklar, potansiyel maruziyeti en aza indirmek için işe yaramayan önerilir.

Hamilelik sırasında CMV virüsü daralma ile zorluk bu yenidoğan için, geçmiş olabilir ve bazı durumlarda, bu şekilde ciddi hastalık ya da yaşam boyu sorunları ile sonuçlanan CMV olsun çocuklar. Bunlar görme veya işitme, zihinsel yeteneği değişiklikler açıkları içerebilir, kan hastalıkları veya karaciğer veya dalak etkileyen koşullar. virüsü Bazen erken enfeksiyon problemleri hemen yol değil, daha sonra hayatında insanların görme veya işitme ile spontan problemleri gelişir. Bu unutulmamalıdır ki tüm bebekler sitomegalovirus sağlık sorunları apaçık bulaşmış.

Benzer sorunları uyuyan CMV virüsü veya immunsupresif durumda sonra sözleşme o başladı bağışıklığı baskılanmış kişiler için vardır. Örneğin, bir organ nakli bazı kişilerin sözleşme sitomegalovirüs ve anti-rejeksiyon ilaçları immünosupresyon yol. Bu ciddi, vücudun sistemlerinin birçok organ reddine veya ciddi enfeksiyonlara neden olabilir. Daha çünkü virüs çok tedavi etmek zordur zor yapılır. Tamamen anti-viral ilaçlar ve bile hastalık kontrol altına getirilir yanıt vermeyebilir, o tekrar aktif, daha sonra olabilir.

Çoğu insan için, CMV virüsü bir tıbbi risk ve enfeksiyon sıklığı teşkil etmez yüksektir. Insanlar başka insanların vücut sıvılarının kaçınma ile bir dereceye kadar iletim önlemek mümkün olabilir, ama bu her zaman mümkün değildir. İyi el yıkama uygulamaları ve özellikle gebelerde olası maruz kalma bazı azalma neden olabilir ya da bağışıklığı baskılanmış önemli çaba bu hastalık önlemek için yapmalıdır.


Among the questions such as what is, who is, how old is,... the answer of the question 'cmv virusu hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

neden bu site var?
matryoshka nedir?
What is Betty Helena Williams?
Kütüb-i sitte Manası Nedir?


Now 8323 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine