Ask as if you're talking to a person:


bulging disk hakkında bilgi


Soru: Bulging Disk nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A şişkin disk bir koşul omurga ile ilgili, genellikle bel veya alt sırt, o zaman bir disk omurga bir çatlak boyunca çıkıntı oluşur. Diskler yumuşak, jelatinimsi malzeme omurganın bu yastıkları omurga vardır. A şişkin disk zaman disk dışarı normal radius ve vardiya çoğunlukla sadece yaş sonucu oluşuyor.

A şişkin disk bir bulging disk genellikle zamanla değil birden fazla görülür bir fıtıklaşmış disk farklıdır. A fıtıklaşmış disk genellikle bir yaralanma ya da omurga için travma sonucudur. Bir şişkin disk deneyim hastaların çoğunda hiçbir ağrı disk herniye olur olmadıkça veya protrudes bir sinir içine.

Birçok durumda, bir bulging disk bir koşul başka bir sorunu ikincil tanısı olabilir. Bir şişkin disk her zaman ağrı yapmaz Çünkü, sadece rutin veya tanısal görüntüleme testi sırasında rezonans görüntüleme (MRG) gibi manyetik olarak bulunabilir. o acı başlar sürece Genellikle, bulging disk bir sorun değildir fıtıklaşmış veya rüptürü olur.

Tedavi şişkin disk hatta fıtıklaşmış disk için nispeten çoğu durumda muhafazakârdır. Dinlenme ve kısıtlamaları kaldırma yaygındır ve bir doktor ısı ve buz tedavisi ve anti-enflamatuar ilaçlar veya kortizon enjeksiyonu kombinasyonu tavsiye edebilir. Ilaç ilişkili herhangi bir ağrı ile başa çıkmak için reçete olabilir.

genellikle bir koşul alt sırt etkileyen, bazen bir bulging disk boyun bölgesinde meydana rağmen. omuzlarına yayar ve silah Genellikle ağrı olduğunu boyundaki bir sinir sıkışmak veya üzerine itti gösterir. alt sırt olarak, ağrı bazen bacaklara yayılabilir.

Doktorunuz tarafından yapılan fizik muayene nerede rahatsızlık ve sorunun giderek veya aniden kalkıp gelmiş olabilir belirlemenize yardımcı olur. Çoğu durumda, konservatif tedavi sorunu giderir. Bel cerrahisi olmasa yaygın olarak şiddetli ağrı sinirleri sıkıştırması ile herniye olan bir bulging disk kaynaklanan dindirebilir.


Among the questions such as where is from, is it true that, what is,... the answer of the question 'bulging disk hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Ebussuud Efendi Kaç Yaşında?
pan-enteizm hakkında bilgi?
neden bu site var?
Hakkari Adı Nereden Gelmiştir?


Now 8452 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine