Ask as if you're talking to a person:


brom hakkında bilgi


Soru: Brom nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Brom sıvı oda sıcaklığında sadece metalik olmayan eleman olma özelliğini taşıyan bir ametal kimyasal elementtir. Bu yüksek ve son derece reaktif toksik, çok dikkatli onu ele alınır gerektirir. Brom bileşikleri ve endüstriyel temizlik bir ürün yelpazesine kullanılır, ve kolayca çeşitli kaynaklardan mevcut değil. Bir havuz ya da sıcak küvet varsa, zaten su tedavisinde kullanılan brom tablet şeklinde brom aşina olabilir.

Eleman sembolü Br tarafından elementlerin periyodik tablosu üzerinde tespit olduğunu ve 35 bir atom numarası vardır. Adı "brom" Yunan bromos itibaren "kokusu için," brom karakteristik keskin ve hoş olmayan koku için bir referans elde edilmiştir. Paylaşmak aşırı reaktivite ve yeteneği tuzlar metallere maruz üretmek için özellikleri halojen unsurları arasında sınıflandırılır. Ayrıca, bütün halojen elemanları ametal ve bunlar maddenin üç eyalette az ya da oda sıcaklığında yakınında bulunmaktadır.

Brom kendisi ağır bir kırmızımsı kahverengi bir sıvıdır. Çok aşındırıcı, son derece yanlış koruması olmadan brom taşıma yapıyor ve aynı zamanda son derece kırılgandır. brom buharı da brom ve tehlikeli yüksek konsantrasyonda insanlar uyarılar oldukça hoş olmayan bir koku vardır. Bazı kimyagerler bu zor kokusu dışarı eleman önce oda sizi götürmek çünkü ağır yaralı brom olmaya inanıyorum seni incitiyor. Hala mükemmel bir fikir gözlerini, burun kapağı ve ağız brom ile çalışan ve eldiven hep de giyilmelidir.

Elementi 1826 yılında Antoine Balard, deniz bataklıklarda su içeriğini keşfetmek oldu tarafından keşfedilmiştir. keşfetmek ve brom adlandırma Ayrıca, Balard da klor gibi diğer unsurlar üzerinde çalıştı. 1860 olarak, brom deniz suyu ve tuz yataklarından büyük ölçüde imal ediliyordu. Tuzlu su kuyuları brom önemli bir kaynak sağlamak ve devam Dead Sea yararlı elemanın başka bol kaynağıdır.

Ayrıca su arıtma içinde, brom da bir antiseptik ajan ve sanitizer olarak kullanılır olmaya. Fotoğraf kimyasallar da ve brom içeren bu boyalar, dezanfektanlar bulunabilir ve anti-otomotiv için karışımlar vur. Siz bu bileşiklerin çoğu toksik, kabul edilir ve kendi kullanım talimatları gözlerini havayolu korunması ve deri içeren notu olabilir.


Among the questions such as where is from, definition of, how old is,... the answer of the question 'brom hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Are woman stupid?
Emvâl-i bâtına Manası Nedir?
288 Nerenin Alan Kodu?
İclal İsminin Anlamı Nedir?


Now 8373 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine