Ask as if you're talking to a person:


borg skalasi hakkında bilgi


Soru: Borg Skalası nedir?
Kategorisi: Diyet ve Beslenme
Hakkında Bilgi: Borg Skalası bir yöntem, kişinin algılanan efor oranı ölçmektir. Gelişmiş Stockholm Üniversitesi profesörü Gunnar Borg tarafından 1980'lerde, ölçek, herhangi bir ekipman gerektirmez ama fiziksel aktivite içinde ışıktan yorucu için yorgunluk onun algılanan oranını değerlendirmek girerler katılımcılar sorar. altı ile 20 arasında bir aralıkta ölçekli tedbirler çaba. efor sırasında, bir kişi ne kadar yorucu onun faaliyettir karar kullanımına Borg Skalası koyar. ölçekte, altı en düşük seviyesi ve 20 yüksektir.

aktivite sırasında bir kişinin dürüst çaba onun seviyesini değerlendirmek ve altı ile 20 arasında bir numara atamak istenir. Bu sayı, algılanan yorgunluk derece denir. Altı ileri çaba olmayan bir kişi temsil ediyor. Eğer bir kişi oranları yedi ile sekiz arasında onun algılanan gayret, o mütevazı çaba uygulamakla olduğunu. Nine ve 10 çok hafif aktivite gibi rahat yürüme olarak kabul edilmektedir.

sayıları arttıkça, algılanan çaba artar kişinin seviyesi. 11 veya 12 ışık olarak sınıflandırılır algılanan yorgunluk bir rating ve fakat yeterli değildir kişi nefes nefese duruma gelmesine neden olabilir bazı çaba gereken bir faaliyettir. 13 veya 14, bir kişinin etkinlik bu hızla artar kalp hızı çekici olarak. Zaman ölçeği 15 ulaştığında, bir kişi hızlı nefes alıyor ve bir yarış kalp karşılaşmış ve 20, bir kişinin zaman herhangi büyük bir uzunluk için muhafaza edilemez bir düzeyde çalışıyor.

Bir ilişki Borg Skalası sonucu bir kişinin gerçek kalp hızı arasında var. Bir kişi 10 ile fiziksel aktivite sırasında gerçek kalp hızı bir yaklaşım sunmak için fiziksel zorlama onun oran çarpabilirsiniz. algılanan yorgunluk kişinin rating 15, daha onun kalp hızı dakikada 150 atım tahmin edilebilir ise. Tahmini bir kişinin yaşına ve sağlığına bağlı olarak değişebilir.

Algılanan efor nasıl yoğun bir kişinin kendi vücut çalışıyor inanmaktadır. fiziksel aktivite sırasında, bir kişi artmış kalp hızı, nefes alma, terleme düzeyi ve kas yorgunluğu geçirecek. vücudun fiziksel aktivite sırasında hissettiriyor nasıl takip tutarak, bir kişi ne zaman artırmak veya şiddetini azaltmak karar verebilir.

orijinal Borg Skalası altı ile 20 arasında, başka bir sürümü var olan bir ölçü kullanırsa da. American College of Sports Medicine tarafından güncelleştirilmiş bir sürümünü 0 ile 10 arasında efor algılanan ölçer. Zero no algılanan çaba gösterir 10 gösterir en üst düzeyde mümkün iken.


Among the questions such as how old is, definition of, birth place of,... the answer of the question 'borg skalasi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Jon Benjamin?
donanimhaber?
902325431958 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
Ümmet Manası Nedir?


Now 8582 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine