Ask as if you're talking to a person:


boksit hakkında bilgi


Soru: Boksit nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Boksit bir mineral içeren kaya Fransa ilk kez tespit edildiği bölge için almıştır. Bir boksit temel bileşenlerinin alüminyum ürünleri için işlenebilir alüminyum oksitler vardır. Boksit dünyanın çeşitli bölgelerinde alüminyum ürünleri ile ilgilenen şirketlerin bir dizi mayınlı olduğunu. Bu şirketler, ham alüminyum cevher satabilir veya şirketin büyüklüğü ve işletme modeline bağlı olarak kendi alüminyum üretmek için süreç.

Bu cevher genellikle doğada rengi kahverengi kırmızımsı bir. Bu ayrışma süreci yoluyla, liç, oluşturulur ve birikimi, ve genellikle titania gibi yabancı maddeleri içerir, silis, demir oksit ve alüminyum oksitlerin yanı sıra alüminosilikat. Ne zaman boksit işlendiğinde, kendi içinde kullanılabilir veya alüminyum üretiminde kullanılan alümina, verimleri. Alüminyum uygulamaları ev aletleri uçak üretimi kadar uzanan görülebilir yaygın olarak kullanılan bir metal bu metal güvenli bir kaynak çok önemli hale getiriyor.

boksit Mevduatı çoğu Dünya'nın yüzeyine yakın bulunur. Bu nedenle, açık ocak madenciliği süreci çok bunu ayıklamak için popüler. Açık işletmelerde çevre bozulmasına humus kaybı yoluyla zararlı kimyasal liç, katkıda bulunabilir ve doğal oluşumların erozyon, bu dünyanın bazı bölgelerinde bir sorun yapar. Bu uygulama meşgul Şirketler madenciliği çevresel etkileri en aza indirmek için tasarlanmış çevre standartlarını karşılamak için bekleniyor.

madencilik işlemleri ile bir ortak problem madencilik ve işleme cevher yan olduğunu. Alüminyum oksitler çok değerli, ancak boksit diğer bileşenleri olarak faydalı olmayabilir. Şirketler bir şekilde uygun fiyatla rezervasyon yaptırın mümkün üretim maliyetleri düşük tutmak için mümkün olduğu kadar cevher olarak ayıklamak için bulmak gerekir ve o zaman onlar ne işlendikten sonra kalanlar ile ne karar vermelidir. Bu artıklar kimyasal işleme kullanılan, bu yüzden dikkatli olmalı kirlenmiş olabilir.

Avustralya cevher çok ile boksit dünya çapında önde gelen üreticisi Alcoa tarafından elde ediliyor. Çin, Brezilya, Jamaika ve Gine de bu mineralin yararlı yatakları var. Sabit üretim kapasitesini artırmak için çalışıyoruz; alüminyum geri dönüşüm bile, ham boksit talep sürekli yükseliş ve birçok ülke üzerinde kendi boksit kaynaklarının daha tam olarak yararlanan idiysek, maksimum üretim seviyeleri olabileceğini belirlemek için.boksit hakkında bilgi


Açıklaması: Genellikle oolitik, masif, toprağımsı ve kil gibi bulunur. Diyasporit, alümin, demir ve manganez hidroksitleri ve hidrarjirit gibi minerallerin karışımından oluşmuştur.

Bir karışım minerali olup amorf yapıdadır.

Genellikle oolitik, masif, toprağımsı ve kil gibi bulunur. Diyasporit, alümin, demir ve manganez hidroksitleri ve hidrarjirit gibi minerallerin karışımından oluşmuştur.

Beyaz, gri ve muhtelif sarı renklerde olabilir. Çizgi rengi de muhtelif renklerdedir.

Tropikal iklimlerde lateritleşme sonucu oluşur. (Lateritleşme: İçinde Fe ve Al silikat minerallerinin bulunduğu yerlerde bol yağış ve ısı altında silisin eriyip uzaklaşması sonucunda Fe ve Al`un hidroksit halinde kalması)

Alüminyum elde edilmesinde kullanılır.

Özellikle Gine Kamsar'da büyük miktarda rezerv bulunmaktadır. Bu parselde yük taşıyan gemilere de bu sebeple Kamsarmax denmektedir.


Among the questions such as who is, where is from, where is the,... the answer of the question 'boksit hakkında bilgi'.

[tweetle]

Hızlı ve Kaliteli Şip Şak Çeviri
Dosyanızı yükleyin, anında otomatik fiyat ve süre hesabı yapılsın,
siparişi verin hemen çevrilsin.


Latest searches

Do squares have four sides?
What is Jacob City?
476 Nerenin Alan Kodu?
545 Nerenin Alan Kodu?


Now 7471 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine