Ask as if you're talking to a person:


bir ses mikser hakkında bilgi


Soru: Bir Ses Mikser nedir?
Kategorisi: Teknoloji
Hakkında Bilgi: Bir ses karıştırıcı bir elektronik aygıt kanalları gelen ses sinyallerini ses seviyesi, tonlama, yerleştirme gibi etkileri üzerinde, müzik üretimi için diğer dinamikleri kontrolü korurken olduğunu. profesyonel ses bazen bir soundboard (ses kurulu) denir, bir ses mikseri karıştırma, konsol veya karıştırıcı karıştırma.

Geleneksel ses karıştırıcı araçlar için girişlerle ekipman fiziksel parçalarıdır; dijital cihazlar gibi, makine, yardımcı line-ins davul ve mikrofon. Karışım teknolojisi ayrıca mevcut yazılım üzerinden, ancak araç girişi özellikleri gelişmiş bir ses kartı gerektirir. Alternatif olarak, tek bir bilgisayara ses yazılımı kullanmak için önceden kaydedilmiş parça aktarabilirsiniz.

Modern dijital ses mikserleri hem profesyonel hem de nonprofessional kullanım için, kalite ve fiyat geniş bir kaplama yapılır. Bir ses karıştırıcı nonprofessional pazarında genellikle dijital kaydedici ile birleştiğinde ise Studios yaygın, özel bir ses mikseri kullanabilirsiniz. En ucuz, nonprofessional model dijital kayıt ile 4-track özelliği dahili karıştırıcı. Ek kanalları fiyat eklemek, her şeyin varlık, high-end eşit modelleri 24 kanal yer.

bir mikser veya soundboard üzerindeki her kanal ayrı bir parça, için davul, bir gitar, ritim, bas, klavye, ve benzeri için bir kanal gibi adamıştır. kendi yolunda her araç tutarak, kanallar sadece eserler temiz, ama kalamam ses mühendisi her eleman ve projenin yönü üzerinde maksimum kontrol vardır.

Bir parça sonra bile,, reverb, dengeleme yankı ve ses kaydedilir ses oynamak gerektiği gibi çeşitli efektler uygulanabilir. Zaman parça ses mikseri ile aynı anda oynanır, mühendis ayarlayabilir ya da sadece sağ karışımı elde etmek için bireysel araçları ya da vokal işlemek, her kanal kontrolleri kendi "kulvar" vardır. Davul bir noktada mix yenmek varsa, bunlar aşağı tesviye edilebilir. gitar gömülü ise, ön tarafta getirilebilir. vokal çamurlu varsa, bunlar aydınlandı olabilir.

İyi bir ses mikseri de panoramik potansiyometre yoksa "tencere tava olarak bilinen özellikler." Bu denetim sol, orta veya mix sağ içinde tam bir stereo görüntü oluşturmak için bir ses yerleştirir. Geleneksel olarak, vokal, kurşun ve ritim gitar karışımı uçlarından yukarıya alarak merkezli olduğunu ve davul arka plan dolgu. grup dinleyici çevresi gibi bu, bir akustik ortam oluşturur. Klavye, perküsyon ve diğer enstrümanlar da dikkatle resmin içine yerleştirilir. Bazı durumlarda bir "veya slayt olabilir" roll "() bir stereo kanaldan etkisi diğer hareket hissi yaratarak pan rulo veya kurşun riff davul içinde.

müzik üretiminde, genellikle ilk üretilen, üzerinde diğer parçayı oluşturmak için temel sağlayan parça drum. Bir kez ikinci bir parça bittiğinde, o olabilir "parça başka bir kanal, vb açmak için davul geri gidiyordu. Orada kaç parça olarak geri dönmüş olabilir sınırlar, hatta ucuz bir 4-track kaydedici olmasına rağmen bir ses mikseri inşa genelde 8 parça veya daha fazla üretme kapasitesine sahiptir. Her durumda, sonuç aşağı 2-track stereo kayıt "master olarak bilinen karışık," hangi kompakt disk çoğaltma için yapılmış olabilir.

Evde ve oynarsanız kaydetmek ve orijinal müziği, üretmek istiyorum mobil, avuç içi büyüklüğünde 4-kanal ses mikseri ABD Doları (USD) yaklaşık 200 dolara sahip olabilir. Bazı modellerde dahili eşlik etmek için drum kit dijital bass ve komple ve gitar etkileri bir dizi geliyor. Bu uygun fiyatlı ses kaydedici / mikserler yeteneği ya da kontrol olmaz daha büyük, daha profesyonel mikserler, ama mutlaka kendi sınıfı için şaşırtıcı özellik setleri var. Bazı modellerde sınırsız bellek ve flash kartları kullanarak birçok model evrensel seri veri yolu (USB) veya Firewire portları teklif final karışımı daha kolay bir bilgisayara kompakt diske yazma için transfer edilebilir.

Eğer daha fazla düzenleme özellikleri, 8-16 parça dijital modellerle bir şey gibi daha iyi bir seçim olabilir isterseniz. Bir ses mikseri, kaydedici ve brülör birinde, sizin, parça yatıp olabilir onları mix ve CD için master yanık bir laptop yarısı boyut ve ağırlığını bir kısmı olan tek bir makine ile. brülörler dahil sekiz-to-on altı parça karıştırıcılar hakkında $ 600 USD ve start sık satışa bulunur. Bir çift için yüz dolar daha az sen brülör atlayabilir ve yanmaya bilgisayarınıza müzik aktarmak.

A 24-parça ses mikseri ortalama kişi ihtiyaçlarına göre genellikle daha soundboard olsa stüdyo üretiminde standarttır. Beklendiği gibi düşük-son model çok daha az bulunabilmektedir rağmen, bu modeller birkaç bin dolara mal olabilir. tüketici değerlendirmeleri ile birlikte profesyonel değerlendirme kontrol etmek için akıllıca bir ses mikseri satın almadan önce.


Among the questions such as is it true that, definition of, what is,... the answer of the question 'bir ses mikser hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

How Old is Bill Clinton?
frustrate ne demek?
248 Nerenin Alan Kodu?
Tayfun Talipoğlu Kaç Yaşında?


Now 4856 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine