Ask as if you're talking to a person:


bifidobakteri hakkında bilgi


Soru: bifidobakteri nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Bifidobakteri bir bakteri cinsidir. Bakterilerin cins normal bağırsak florasının bir parçası olarak bulunabilir, bu, bağırsak yaşayan ve sindirim yardımcı bakteri. bazen bilinen bu "iyi bakterilerin", kullanamaz ve sindirilmiş gıdalar böylece vücut yararlı besinler erişebilirsiniz kırılmış vücudun besin yararlanarak gövde ile simbiyotik bir ilişki var. Tarihsel olarak, bifidobakteri Lactobacillus bifidus, ama bilinen sonunda araştırmacılar, kendi cinsindeki konulmalıdır gerçekleştirdi.

Bu bakteriler gram, çubuk şekilli olumlu ve non-motil vardır. Onlar bağırsakların iç yüzeyini için, sindirim yan olarak asetik ve laktik asit üreten ekleyin. Bu asitler sindirim sisteminde arzu edilen pH seviyesini korumak için, sindirim katkı ve yardım da yüksek asit ortamda gelişemezler birçok zararlı bakterilerin büyümesini cesaret kırıcı.

Bebekler, seviyeler vücutta zamanla azalan ile bifidobakteri en yüksek konsantrasyonu vardır. Bu bakteriler çok kültürlü süt ürünleri yanı sıra diğer yararlı bakteriler, ve bulunabilir insanlar bazen sindirim sisteminde artırmak için canlı etkin kültürleri ile yoğurt gibi ürünleri yemeye teşvik edilmektedir. ya da normal bağırsak florasını deneyimli önemli kesintileri bazen yeniden bağırsak bakteri normal bir denge kurmaya yardımcı olacak sözde probiyotik bakteriler ile diyet tamamlayan yararlanabilir antibiyotik çok almış insanlar.

Ayrıca birçok gıdada bulunan olmanın, bifidobakteri da irritabl barsak hastalığı gibi sindirim sorunları olan insanlara pazarlanmaktadır takviyeleri yoluyla ulaşılabilir. Bu takviyeleri gut yararlı bakteri nüfusu korumak için tasarlanmıştır ve bazen dengesiz bağırsak florasını olabilir büyük kişilere tavsiye edilir. Ancak, insanlar bağırsaklarda bakteri dengesini karmaşık farkında olduğunu ve en takviyeleri anında normal bağırsak florasını geri olmaz olmalıdır.

Çalışmalar bifidobakteri takviyeleri sindirim artırabilirsiniz öneriyoruz. Bu bağlantılar olumlu ispat edilmemiş olmasına rağmen bakteriler de kanser riskinde azalma ile bağlantılı olması ve alerji şiddetinde azalma görünür. ve genel bağırsak sağlığı desteklemek için bir doktora belirlemek için konuşmak gereken özel tıbbi sorunlara çözüm getirmek için probiyotik bakteri kullanma fikrine ilgi duyan kişiler olup olmadığını yerinde olur takviyeleri, nasıl takviyeleri vücut tarafından emilimini teşvik etmek için alınması gereken .


Among the questions such as who is, definition of, what is,... the answer of the question 'bifidobakteri hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Oruç Reis Kaç Yaşında?
Tamahkâr Manası Nedir?
istanbul modern hakkında bilgi?
Qué es Addyston?


Now 8502 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine