Ask as if you're talking to a person:


betain hakkında bilgi


Soru: betain nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Betain kimya ile herhangi bir nötr kimyasal bileşiktir açıklayan geniş terim hem olumlu ya da katyonik fonksiyonel grup ve ücret bir veya olumsuz anyonik fonksiyonel grup suçladı. Fonksiyonel gruplar onlar belirli kimyasal özellikleri eklenen moleküllerdir vermek atomların belirli gruplardır. Bir betain, bu fonksiyonel grupları birbirine bitişik moleküler yapısında olmayabilir. Betaines birçok diyet fonksiyonları ve kalp ve karaciğer hastalığı önlemek için yardımcı olur.

Bir betain ve katyonik fonksiyonel grup genellikle onium iyonlu olduğunu. Bir onium iyon pozitif veya negatif yük içeren bir iyon (atom) tarafsız bir molekülün bir proton ekleyerek oluşturulur. Amonyum iyonu, formül NH4 ve bir onium iyonlu olduğunu. NH3, amonyak, tarafsız bir moleküldür. Amonyum bir proton sonuçlarının yanı sıra, böylece amonyum bir onium iyonlu olduğunu.

Terim betain başlangıçta belirli molekül Trimethylglycine açıklamak için icat edildi. Trimethylglycine şeker pancarı, keşfedildiği sonra bilimsel için Beta vulgaris olarak anılacaktır seçildi. Trimethylglycine formülü (CH3) 3N CH2CO2H ile bir betain olduğunu. Bu ve çeşitli tedavi kullanımı vardır bazen sindirimi için yardımcı olarak kullanılır. Genellikle denilen glisin betain betaines genel kategorisinden o ayrı etmektir.

Genellikle betaines zwitterions vardır. A zwitterion her yerinden farklı atomlar üzerinde resmi pozitif ve negatif ücretleri ancak bir kimyasal bileşik, tarafsızdır. bileşikler olarak bu gibi katyonik ve anyonik fonksiyonel gruplar birbirlerine karşı ve birbirini iptal. bileşik farklı biter ayrı ve farklı ücret varken, genel sonuç tamamen tarafsız bir bileşiktir.

birçok biyolojik sistemlerde, betaines osmolytes, osmoz etkileyen maddeler olarak işlev. Betaines genellikle üretilen veya hücreleri tarafından sentezlenen ve onlar çeşitli hücresel osmoz ile ilişkili stresler karşı korumak için hizmet vermektedir. betaines koruyucu eylemler öncelikle hücresel dehidratasyon önlemek için çalışır.

Giderek, bilim adamları metil vericisi olarak betaines önemini fark vardır. Metil moleküllerin vücutta pek çok biyolojik ve kimyasal süreçlere önemli yardımları vardır. Betaines, bağış metil aracılığıyla bedensel süreçleri, vücuda yardım karaciğer fonksiyon, hücresel üreme ve diğer bazı önemli işler. Ayrıca kalp ve karaciğer hastalığının önlenmesinde etkili olduğu ve inanılıyor pancar olarak, brokoli, tahıl, kabuklu deniz ürünleri ve ıspanak bulunabilir. Betain takviyeleri ayrıca şeker pancarı üretilmektedir ve mevcut çeşitli biçimlerde bulunmaktadır.


Among the questions such as definition of, is it true that, who is,... the answer of the question 'betain hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

atatürk?
Umman'ın başkenti neresidir?
Who is Hans Stacey?
Ordu Adı Nereden Gelmiştir?


Now 5963 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine