Ask as if you're talking to a person:


atipik duktal hiperplazi hakkında bilgi


Soru: Atipik Duktal Hiperplazi nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Atipik duktal hiperplazi (ADH) bir tıbbi durumdur hangi meme çizgi süt kanallarının anormal büyüme deneyimi hücreler. Bu durum kanser değildir, ancak atipik duktal hiperplazi bir insidansı bir kadın için artan kanser riskini gösterebilir. Sonuç olarak, doktorlar genellikle dikkatli izlenmesi tavsiye takip atipik duktal hiperplazi sergilenen olan hastalarda bir veya her iki memede.

Dönem "hiperplazi" belirli bir bölgede hücre sayısında herhangi bir artış tanımlamak için kullanılır. şeylerin bir dizi hiperplazi ve durum neden olabilir çoğu böylece insanların bile fark etmiyorsunuz bile selimdir. Diğer durumlarda, hiperplazi, ve fark yapmak başka belirtiler organ deplasman, aci neden olur. atipik duktal hiperplazi halinde, durum genellikle rutin mamogram sırasında teşhis edilir.

bir mamografi günü, atipik duktal hiperplazi küçük bir depozito olarak çevresinde süt kanalı gösterir. Doktor genellikle büyüme atipik duktal hiperplazi doğrulamak için alanın bir biyopsi almak, kötü huylu bir tümör gibi nedenleri ortadan kaldırmak isteyecektir. Ne zaman biyopsi hastanın atipik duktal hiperplazi onaylamaktadır, doktor hasta ile seçenekleri görüşmek olabilir.

En basit seçenek site yalnız bırakmaktır. Bu durum kanser olmadığından, tedavi gerektirmez. Ancak, doktorlar genellikle hastalarının aylık kendi kendine meme sınav dikkatle sırasında göğüslerini izlemek ve tavsiye edecek hastaların daha düzenli olarak klinik meme sınav ve mamografik için teşvik olabilir. Kalan uyanık olarak, hasta, doktor meme kanseri belirtileri yakalayabilirsiniz erken, o ortaya çıkması halinde.

Bazı kadınlar da, özellikle aile üyelerinin kanser öyküsü olan atipik duktal hiperplazi geliştirmek durumunda profilaktik ilaçları tercih etmektedir. Bu ilaçların meme kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Daha radikal bir kadın koruyucu mastektomi tercih olabilir. Bu bir seçim hafifçe yapılacak değildir ve genellikle sadece bir kadının meme kanserine yakalanma olasılığını yükseltmek diğer risk faktörleri ile birlikte meme kanseri önemli bir aile öyküsü vardır sayılır.

düzenli kendi kendine meme sınavları yapmak ve mamografik gibi sağlık taraması tavsiye alma olarak, kadınların erken atipik duktal hiperplazi ve diğer sağlık koşulları belirlemek ve yapmak sağlık konusunda proaktif seçenekleri. Kadınların doktorlar konuşmalısın ilgili önleyici sağlık taramalarının önerilir.


Among the questions such as is it true that, what is, where is the,... the answer of the question 'atipik duktal hiperplazi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

haberturk?
Hatay hangi bölgededir?
Bursa Adı Nereden Gelmiştir?
nerelisiniz?


Now 2200 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine