Ask as if you're talking to a person:


ast test hakkında bilgi


Soru: AST Test nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Bir AST test bir tıbbi test bir enzim kırmızı kan hücrelerinde aspartat aminotransferaz (AST) olarak bilinen bulmak için kullanılır. Genellikle, en bireyler vücutta AST az miktarda var; ancak organlarda yüksek miktarda karaciğer ve kalp hasar veya hastalık mevcut gibi üretilir. Ayrıca serum glutamik oxaloacetic transaminaz, AST test alternatif bir SGOT testi olarak bilinen olabilir denilen kan enzimler algılamak için kullanılır. o insan vücudunda birden fazla organ hasarı gösterebilir de, öncelikle bireylerin şüpheli karaciğer hastalığı için kullanılır.

Bir hasta için bir AST testi için bir doktor neden olabilir bazı faktörler vardır. hepatit, karaciğer iltihabı, bir kişi için son maruz kalma ile Bireyler bu kriterleri içerisinde sığabilir. o siroz gibi karaciğer hasarı, şüpheli ise bir alkolik bir AST test alabilirsiniz. Ayrıca, karaciğer hastalığı genetik olabilir ve aileler çalışır. bir karaciğer hastalığı genel belirtiler, koyu renkli idrar, karın şişliği ve ağrı, bulantı, kusma ve deri ve gözleri bir durum sarılık olarak bilinen sarılık.

Doktor genellikle hazırlık herhangi özel bir tür önceden test olan ihtiyaç olması durumunda hasta bilgilendirecektir. o AST düzeyleri artırabilir olarak Egzersiz test gününde, ekarte edilmelidir. İlaçlar kaçınılması gereken veya daha sonra alındığı gerekebilir sonuçları değiştirebilir. Bu bitkisel ilaçların içerebilir. Ayrıca gerekli hastanın kan çalışma engel olabilecek herhangi bir durum varsa doktora haber olacaktır; gebelik, örneğin, alt AST düzeyleri neden olabilir.

bir AST test basit bir kan testi ile yapılır gibi, birkaç komplikasyon vardır. Bazı kişiler hafif nerede iğne yerleştirildi morarma karşılaşabilirsiniz. Bazı durumlarda, küçük bir pıhtı veya hematom iğne enjeksiyon yerinde görünebilir. Nadir durumlarda, daha ciddi komplikasyonlar, bayılma, bir enfeksiyon ya da şiddetli kanama gibi ortaya çıkabilir.

Doktor AST test sonuçları ile hastanın sağlayamıyoruz genellikle birkaç gün içinde olacak. Normal sonuç orada organlara anlamlı bir hasar anlamına gelecektir. Anormal sonuçlar ve bir hastalık varlığı olarak görülüyor uygun tedaviyi sağlamak için daha fazla araştırma gerekecektir. Hastalar doktor test soruları adresine ve endişeleri önceden sipariş başvurmalısınız.


Among the questions such as birth place of, who is, what is,... the answer of the question 'ast test hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Rıza Müftüoğlu Kaç Yaşında?
Who is David Todd Rawlings?
Pâyidâr Manası Nedir?
Ardahan Adı Nereden Gelmiştir?


Now 5260 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine