Ask as if you're talking to a person:


aspartat aminotransferaz hakkında bilgi


Soru: Aspartat Aminotransferaz nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Aspartat aminotransferaz genellikle karaciğer ve kalp olan etkinlik bir laboratuvar testi bu organlara hasar kontrol etmek için ölçülür lokalize olan enzim türüdür. Ayrıca sık aspartat transaminaz olarak bilinir. Aspartat aminotransferaz (AST) test özellikle karaciğer veya kalp sorunları kontrol etmek veya standart tıbbi test taramasının parçası olabilir kullanılabilir.

Karaciğer, ama transaminaz bir dizi var olanlar tıbbi testlerinde kullanılan alanin aminotransferaz ve aspartat aminotransferaz vardır. AST vücudun birçok yerinde ve bulunan sorunlara daha fazla sayıda bir göstergesi olarak kullanılabilir. Alanin aminotransferaz genellikle karaciğer tek bulunur.

Ayrıca karaciğer, aspartat aminotransferaz da ve kalp dokusu iskelet bulunur bulundu olma. Sağlıklı doku yılında AST hücreleri içinde bulunan ve sadece kan serumunda düşük seviyelerde bulunmaktadır. doku hasar görmüşse, ancak kan serum içine bu enzim kaçakları ve yüksek seviyelerde bulunur.

AST test daha önce kardiyoloji kalp krizi teşhis etmek için kullanılabilir, ancak bu yana diğer testlerle üstlenilmekle olmuştur. Kas bozuklukları içinde AST düzeyleri yükselmiş olabilir başka bir alan vardır. Bu Duchenne's müsküler distrofi ve şart miyozit olarak bilinen içerir.

AST testin birincil kullanımı ise karaciğer hasarı için test etmek ve karaciğer hastalıklarının tedavisinde ekran. Bu karaciğer anormallikleri için son derece güvenilir bir göstergesidir. ciddi bir hastalık göstergesi olabilir başlangıç ya da benign AST düzeyleri düşük yükselmeler yorumlamak zor vardır. Bir kişinin birkaç saat kan çizilmiş olan önce alkollü içki varsa Örneğin, bu içecek AST düzeylerinde artışa neden olabilir.

AST yüksekliği aşağı düzeyde alkol asetaminofen ile birlikte, bağlı Tylenol gibi olabilir


Among the questions such as definition of, who is, what is,... the answer of the question 'aspartat aminotransferaz hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Victoria Island?
Qué es BTC?
902126161695 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
Who is Nicole Mary Kidman?


Now 5008 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine