Ask as if you're talking to a person:


archimedes vida hakkında bilgi


Soru: Archimedes Vida nedir?
Kategorisi: Teknoloji
Hakkında Bilgi: An Arşimet vidası bir seviyeden diğerine sıvı kaldırmak için tasarlanmış bir cihazdır. basit açısından koyun, bir pompanın. Bu cihaz, bir ilk mekanik pompalar insanlar tarafından icat olduğunu ve dünyanın bazı bölgelerinde kullanmak bugün olmaya devam etmektedir. temel tasarım farklılıklar da katılar için kül ve tahıl gibi kullanılabilir. Archimedes vida konu genellikle fen derslerinde, öğrenciler cihazlar Antik çağda yaşamış ve temel mühendislik problemlerinin çözümü için gerekli kişi tarafından geliştirilen tanıtıldı kaplıdır.

Bu cihaz, üçüncü yüzyıl M.Ö. yaşamış olan sözde mucit, Archimedes için adlandırılır. Archimedes da yanan ayna, bir cihaz askeri çatışmadan uzak gemileri ateşe kullanılan dahil olmak üzere diğer ilginç cihazlar, bir dizi geliştirme ile yatırılmaktadır. Archimedes vidası yaygın olarak Akdeniz üzerindeki buluşun on yıl içinde ve tasarım tüccarlar ve tüccarlar olarak dünyanın diğer bölgelerine yayılan tüm kullanıldı onlar karşılaştı bölgesel buluşları hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

tasarım da ters olmasına rağmen Klasik olarak, Archimedes vida bir vida ile silindir oluşur içinde, bir silindir bir spiral şekilli tüp için bir üs olarak hizmet ile monte edilir. Cihazı kullanmak için, bir 45 derecelik bir açıyla, monte edilir ve döndü. vida döner gibi, ve su bir miktar yukarı kaşık toz su vida hareketi ile, sonunda silindir veya bobin üst akan Arşimet vidası kadar yapılır.

Bu tasarım çeşitli şekillerde de kullanılabilir. tasarım insanlar düşük seviyelerden yüksek bölgelere su taşımak için izin olarak Tarihsel olarak, son derece sulama için yararlı idi ve çiftçiler ve diğer gerektiği gibi etrafında su taşımak için izin verdi. Archimedes vidası aynı zamanda klasik olarak arazi ıslahı ve drenaj, kullanılmakta olan ve aslında onlar Hollanda gibi dünyanın nemli bölgelerde bu amaçla kullanılmaya devam.

Tahıl asansörler, Archimedes vida temel prensibi kullanır ve insanlar da arıtma tesisi kanalizasyon bu cihazlar kullanın. kanalizasyon genellikle katı bir karışımı ve dokular bir ürün yelpazesine içerdiğinden, düzenli pompalar her zaman göreve değildir ve onlar başarısız olabilir. An Arşimet vidası güvenilir bir kanalizasyon kaldırma kapasitesine sahip olursa olsun, akım ya da tutarlılık oranı olarak etmektir. sahip insanlar için neyin en kanalizasyon arıtma tesislerinde geniş açılı boru iç's merak cevap muhtemelen Archimedes vidanın.


Among the questions such as where is from, definition of, where is the,... the answer of the question 'archimedes vida hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

What is Charlton?
903323424712 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
sen kimsin?
mustafa necati sepetcioglu hakkında bilgi?


Now 8405 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine