Ask as if you're talking to a person:


anoksik beyin hasari hakkında bilgi


Soru: Anoksik Beyin Hasarı nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Bir anoksik beyin hasarı ne zaman beynin oksijen kaynağı belli bir süre için kesilmiş oluşur. Birçok farklı faktör oksijen inme, kardiyak arrest dahil beyin ulaşmasını kan taşıyan, durdurabilir ve boğucu. yeterli oksijen olmazsa, bir kişi komaya kayma olabilir ve kalıcı beyin zarar. Herhangi bir nedenden dolayı bilincini kaybeder Bireysel acil serviste hemen böylece doktorlar altında yatan sorunları bulmak ve bir anoksik beyin hasarı komplikasyonları sınır getirilmelidir. , Tıbbi bakım, fizik tedavi devam eden ve danışmanlık hastanın bilişsel işlev ve bağımsızlık mümkün olan en üst düzeyde yeniden yardımcı olabilir.

Kan sürekli beyin, hücreleri gençleştirici ve düzenli bilişsel işlev teşvik oksijen yeni bir tedarik sağlar. Kan temini tükenirse, beyin hücreleri birkaç dakika içinde ölmeye başlar. sinir hücreleri arasında elektrik aktivitesi ve yavaşlatıldığında sonunda yeni oksijen olmadan durdu. bir anoksik durumda bile iki ya da üç dakika ağır bilişsel bozukluklar sebep olabilir ama Orada geniş hücre ölümü gerçekleşene kadar geçen süreye için hiçbir evrensel bulgular vardır.

Bir anoksik beyin hasarı zaman iç veya dış etkenler kesme kan akımı oluşabilir. anoksik yaralanmaların bir sık nedeni kardiyak arrest, hangi kalp kan pıhtı, tıkanma ya da konjenital deformitesi nedeniyle pompa durur bir durumdur. İnsanlar vuruş ya da solunum yetmezliği çeken de anoksik beyin hasarı riski vardır. Boğulma, yakın boğulma, boğucu veya karbon monoksit maruz oluşturan en sık dış neden olur. Anoksik beyin hasarı da yeni doğan bir etkileyebilir eğer o erken ya da çok düşük kan basıncı ile doğar.

bir anoksik beyin hasarı etkileri yaygın altında yatan neden ve zaman beynin oksijen olmadan uzunluğuna bağlı olarak değişebilir. comas veya bilinç geçici kayıp kısa vadede, çoğu durumda sonuç. Uzun vadeli etkiler hafıza kaybı, zorluklar motor hareketleri koordine ve işitme ve görme bozukluğu oluşabilir. Birçok kişi ve yetenekleri uzun bir süre için konsantre kaybetmek bazı hastalarda yazılı işleyemez veya doğruluğu ile bilgi konuşuluyor.

Bir ambulans veya acil servis, acil adım olarak beynin oksijen kaynağı yenilemek ve ölümü önlemek alınır. Kurtarma ilk tedavi yöntemi başarısı büyük ölçüde bağlıdır. bir hastanın stabil başladığında, uzmanlar nedeni ve hastanın yaralanma şiddetini belirlemek için görüntüleme ve kan testleri bir dizi gerçekleştirebilirsiniz. Hayatboyu rehabilitasyon sık sık gerekli, konuşma, meslek ve fizik tedavi seansları dahil.


Among the questions such as is it true that, where is from, where is the,... the answer of the question 'anoksik beyin hasari hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Qué es Al conde palatino?
Ruşen Çakır Kaç Yaşında?
hurriyet?
makine dili nedir?


Now 8160 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine