Ask as if you're talking to a person:


android hakkında bilgi


Soru: Android nedir?
Kategorisi: Teknoloji
Hakkında Bilgi: Bir android robot aramak veya gibi davranmaya tasarlanmış bir insanım. insanlara benzerliği nispeten hafif veya titizlikle yaşam görünüm gibi olabilir. androidlerin uzun bilimkurgu ili olmasına rağmen, modern teknolojinin bir dizi fonksiyona bazı android robot gelişimini sağladı.

tanımı açısından, bir android robot ve Cyborgs şekil ve fonksiyon farklıdır. Bir cyborg bir insan robot vücut parçaları ya da zihinsel bileşenleri, genellikle bilim kurgu edebiyatı ve film bulunan varlık. Tersine, bir robot görevleri yerine herhangi bir güdümlü makinesidir. Androids aslında insan değil, fiziksel bir ölçüde bir robotun kontrol fonksiyonları yaparken insanlara benzer şekilde tasarlanmıştır.

orada fikrinin ilk kayıt hakkında çok az anlaşması olmasına rağmen Androids nispeten eski kavram vardır. 15 yüzyılda Leonardo Da Vinci ve tasarlanmış muhtemelen onun kollarını ve bacaklarını hareket edebilen robot şövalye yaptı. Bazı android meraklıları referans androidlerin önceki bir sözünü geri 13. yüzyıldan kalma. Ne olursa olsun kökenli bir insan benzeri yapay zeka kavramı birkaç yüzyıl boyunca mucitler ve kurgu yazarlarının hayal yol açtı.

Ünlü kurgusal androidlerin oldukça görünüm ve amaçla çeşitlidir. bilim kurgu bir adet ortak bir tema bir android fikri ve programlama devirmek iyi ya da kötü. Ünlü kurgusal androidlerin Tik-Tok, Frank Baum's Oz kitaplardan içerir Robby Robot, klasik bilim-kurgu filmi Forbidden Planet, ve Veri karakterini televizyon dizisi Star Trek: The Next Generation.

bilgisayar ve elektronik teknolojisi yaygın hayal yakalar gibi, bazı modern mucitler amaçlı geniş bir yelpazede için androidlerin oluşturduk. Walt Disney ünlü canlı karakterlerle Disney parkları gezintisi sağlamak için efektlerle androidlerin kullandı. 21 yüzyılda, ve Japon Güney Koreli robotlar şirketlerin android gelişmenin önünde tutarak,,, gülümseme yürüyüş konuşamayan insansı robotlar yaratmak ve ortaya çıktı bile söyleyeceğim.

Modern teknoloji robotik ve bilgisayar teknolojisinin birleşimi şaşırtıcı canlı androidlerin oluşturmak için izin verdi. Silikon deri, gerçek saç, ve karmaşık ve sessiz hidrolik doğal kas hareketi görünüm yanılsaması vermek ve kullanılırlar hatta nefes. yasaları ve kuralları henüz bu hızla gelişen teknolojinin alanı geliştirmek ticari uygulama konusunda kurulmuş olması rağmen bazı şirketler iddialı olduğunu androidlerin yakında ticari amaçlarla geniş olacak, düşündürmektedir.android hakkında bilgi


Açıklaması: Android, eski Yunanca insan kelimesinden türetilmiş olup insansı gibi bir anlam ifade eder. Zeki canlı varlıklar tarafından yapılmış insansı makinelere verilen addır.

Bilim kurgu yapıtlarında sıkça karşılaşılır. Mekanik temelli olanlarına robot ya da cyborg da denir. Android, günümüzde sıklıkla organik unsurların da kullanıldığı robot biçimini adlandırmakta kullanılır.

Bu terimi ilk kez Fransız bilim kurgu yazarı Mathias Villiers de l'Isle-Adam, Yarın'ın Havva'sı adlı eserinde, insana benzer robot Hadaly için kullanmıştır.


Among the questions such as definition of, where is from, who is,... the answer of the question 'android hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Are clouds orange?
orhan seyfi orhon hakkında bilgi?
What is ASID?
Oktay Öksüzoğlu Kaç Yaşında?


Now 3261 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine