Ask as if you're talking to a person:


alkalen fosfataz hakkında bilgi


Soru: Alkalen Fosfataz nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Alkalin fosfatazlar tıbben belirli koşullar teşhis için kullanılan enzimlerin bir grubuz. Enzimler reaksiyonları katalizler ve onları çok daha hızlı gerçekleşmesi için yardımcı proteinlerdir. Alkalen fosfataz aktivitesi de hamilelik ya da kemik büyümesi gibi normal faaliyet sonucu olabilir. Vücudun tüm dokularında mevcut olmasına rağmen, çoğu kemik ve karaciğerde yaygındır. Yüksek Plasenta gebelik sırasında bulunmuştur.

Alkali fosfataz testine sık karaciğer fonksiyon için rutin bir kan testi parçasıdır. onların kemikleri hızlı büyüme geçmesi beri Artmış seviyeleri çocuklarda normal bulunmaktadır. gebe olmayan yetişkin ile, endişe kaynağı ve patolojik durumun bir dizi belirtebilirsiniz.

Orada yüksek alkalen fosfataz düzeyleri ise, daha fazla test varsa bir kemik ya da karaciğer problem olup olmadığını belirlemek için yapılabilir. Karaciğer koşulları bir dizi, siroz, tümörler, hepatit dahil olmak üzere, ilaç zehirlenmesi yüksek düzeylerde neden olabilir. Kırık kemikler ve kemik kanserinin yayılmasını da yüksekliğidir neden olabilir. Paget hastalığı genellikle alkalen fosfataz yüksek miktarda ile tanı konulan kronik bir kemik hastalığıdır. Birçok diğer şartlar da yüksek enzim düzeyleri neden olabilir.

yüksekliğidir kaynağı açık değilse, orada biyokimyasal yollar hangi alkalen fosfataz tip faaliyet sorumlu olduğunu belirlemek için vardır. Kemik ve karaciğer biçimleri, ısı dayanımı farklıdır. Bir de, elektroforez yapabilir ve bir elektrik akımı ile bir jel üzerinde örnekleri çalıştırmak değişik şekillerde ayırt etmek. Orada jel üzerinde farklı enzimlerin yerde görünür farklılıklar olacaktır.

Düşük alkalen fosfataz düzeyleri daha az sıklıkla yüksek olanlara göre daha görülmektedir. Seviyesi düşük şiddetli anemi veya kronik miyeloid lösemi çeşitli belirtebilirsiniz. Post-menopozal kadınlarda osteoporoz östrojen almak da, erkekler kim geçende kalp ameliyatı oldu ya da yetersiz beslenme veya hypothryoidism muzdarip alt seviyelerde olabilir.

alkali fosfatazlar eylem türü belli moleküllerden fosfat grupları, PO4, kaldırmaktır. Bu süreç dephosphorylation denir. Bu enzimler nükleotit içeren bileşiklerin birçok çeşit üzerinde hareket edebilir


Among the questions such as how old is, who is, birth place of,... the answer of the question 'alkalen fosfataz hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

algoritma nedir?
Kemalettin Sami Paşa Kaç Yaşında?
bayram ne zaman?
Malatya Adı Nereden Gelmiştir?


Now 5093 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine