Ask as if you're talking to a person:


akut distoni hakkında bilgi


Soru: Akut Distoni nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Akut distoni, aynı zamanda bir akut distonik reaksiyon olarak bilinen, istemsiz kas kasılmaları ve bükük veya bükülmüş duruş neden olan bir durumdur. Genellikle çeşitli psikiyatrik bozuklukların tedavisinde, şizofreni ve mani bipolar bozukluk ile ilişkili gibi kullanılan antipsikotik ilaçların bir yan etkisidir. Akut distoni ajanları tarafından ilaç, beynin dopamin serbest bırakılmasını engellemek sebep olduğu düşünülmektedir.

Primer distoni hangi bir kişinin sürekli kas spazmları görülen bir nörolojik bozukluktur. Bu beyinden hatalı sinyallerle kaslara neden olduğu düşünülmektedir. Primer distoni genetik ve tedavisi yok. Akut distonik reaksiyon bozukluğu geçici, tedavi edilebilir sürümüdür ve özel uyuşturucu kullanımı neden olur.

akut distoni ana belirtileri yüz, boyun, sırt ani kas spazmları ve bacaklarda antipsikotik ilaç aldıktan sonra vardır. Aynı zamanda boyun, çene ve dil ağrıya neden olabilir. Nadir durumlarda, bir kişi olabilir güçlüğü, konuşma, anormal göz seğirmesi veya zorluk görme.

klozapin, risperidon, olanzapin, ketiapin gibi Antipsikotik ilaçlar, ve psikotik bozukluk belirtileri yönetmek ziprasidon ama onları tedavi edemez. Ilaç, sinir hücrelerinin sinyalleri gönderir beyinde bir nörotransmiter dopamin bloke ederek çalışır. Engelleme dopamin görsel ve işitsel halüsinasyonlar ve paranoya azaltabilir. Dopamin-sinir hücrelerinin yeteneği düzgün ve beyin sinyalleri almak kas kasılmalarına neden olabilir engel olabilecek ajanlar engelleme, ancak orada neden olur gibi kesin bir kanıtıdır. Akut distoni zaman kan antipsikotik ilaç seviyesini azaltmak yerine başlar kanda yüksek seviyelerde ne zaman meydana eğilimindedir.

metoklopramid, droperidol gibi Antiemetik ilaç ve domperidon da nadir durumlarda akut distoni neden olabilir. İlaç genellikle tutması ya da mide bulantısı tedavisi için kullanılır. ilaç bazı çeşitleri dopamin-bulantı hissi azaltmak için ajanları engelliyor kullanabilir, ancak durum daha sık antipsikotik ilaçlarla ilişkili olma eğilimindedir.

Akut distoni antikolinerjik ilaçlar ile tedavi edilebilir. Bu ilaçlar blok asetilkolin, bir nörotransmitter kas sistemini düzenleyen sorumludur. reaksiyon oluştuktan sonra genellikle 1-2 gün süreyle alınır. reaksiyon katkıda antipsikotik ilaç kesilmeli ya da daha düşük potens için dışarı açık.

antipsikotik ilaç alıyor Erkekler kızlara göre daha sık akut distonik reaksiyon olduğu düşünülmektedir. Reaksiyon genetik olmak, olanların aile öyküsü daha fazla deneyim muhtemel olduğu düşünülmektedir. Kokain kullanımı ve karaciğer fonksiyon bozukluğu da distoni olasılığını artırabilir.


Among the questions such as what is, birth place of, is it true that,... the answer of the question 'akut distoni hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Arzum Onan Kaç Yaşında?
Ali Fethi Okyar Nereli?
Muş Adı Nereden Gelmiştir?
babilturk?


Now 3282 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine