Ask as if you're talking to a person:


adenom paratiroid hakkında bilgi


Soru: Adenom Paratiroid nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: boyundaki tiroid bezinin hemen arkasında bulunan paratiroid bezleri vardır. Bunlar çok önemli ve vücudun içinde bulunan bazı maddeler düzenleyen hormonları serbest bırakılmasında rol oynar. kalsiyum ve vitamin gibi bu maddeler D kemik istikrar ve sağlık üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Bu, özellikle bir tümör bir bezleri görünür oluşabilir. bir paratiroid adenom Called, bu kanserli tümör değil, ama yine de önemli bir sağlık sorunları yaratabilir çünkü ele alınması gerekmektedir.

Genellikle bir paratiroid adenom nedeni paratiroid bezlerinin fonksiyon bozukluğudur. Bir durum, bir bezlerinin genişlemesi oluşabilir hiperparatiroidizm olarak bilinen ortaya çıkabilir. yüksek kalsiyum düzeyleri veya türüne göre düşük D vitamini düzeyleri ile sonuçlanır. Bu durum başlangıçta fark edilmeyebilir sürece bir veya daha fazla bu maddelerin kontrol edilir seviyeleri. Dahası gözlenen olması muhtemeldir ki en sık 60 yaş ya da yaşlı daha fazla, bazı oldukça yaygın belirtileri gösterecektir olan kız paratiroid adenomu, insanlar.

Bu nadir paratiroid adenomu olan insanlar için yorgunluk veya yorgunluk yüksek seviyesine sahip değil. Bu durumda olan bazı insanlar da genel achiness bir anlamda, kasları özellikle de şikayetçi. kemik kaybı bu duruma gelmiş olabilir ama başka çok yaygın bir belirtisidir, çünkü D vitamini tükenmiş olabilir, bir veya daha fazla kemik kırığı, osteoporoz işaret vardır.

Orada şiddetinde değişebilir bildirilen diğer belirtiler vardır ve bu bulantı veya kabızlık nöbetleri içerir. Yüksek kalsiyum düzeyleri de taşların idrar yolu ile sonuçlanabilir. Bu belirtiler çoğu mevcut, ve özellikle kan düzeyleri sonuçları hiperparatiroidizm ile tutarlı göstermek, doktorlar genellikle bu durum ve sipariş birkaç testleri şüpheli.

En bu testlerin önemli tarayan paratiroid adenom varlığı için bezlerinin bakmak vardır. Bu tür taramalar birkaç farklı türde içerebilir. Doktorlar, röntgen, bilgisayarlı tomografi (BT) veya manyetik rezonans görüntüleme (MRG) düzgün paratiroid görselleştirmek için tavsiye edebileceğim. Diğer taramalar yeterli adenom saptayarak olmayabilir başka tarama sestamibi tarama denilen çoğu bu genellikle çok küçük olduğundan bir bezlerinin için tümörün lokalize etmek için kullanılır. Bu görselleştirme sonra tedavi belirlemenize yardımcı olur.

Bazen gözlem dışında hiçbir tedavi gereksinim vardır. Kan düzeyleri paratiroid hormon takviyeleri veren veya östrojen reçeteleme tarafından düzenlenir olabilir. östrojen tedavisi bazı kanserler için risk artışı yapmak için bu ikinci taktiği her zaman iyilik ile baktı değildir.

Ne genellikle paratiroid adenom için ilk basamak tedavi cerrahi yapmanın ve adenom çıkarmak ve üzerinde mevcut bezi. Bu genellikle geri kalan üç bezlere, fonksiyon ve kısa bir işlem, minimal invaziv olma eğilimindedir ve bazen ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir. bazı insanlar paratiroid hormon veya önemli maddelerin hormonları düzenleyen kontrol yardımcı desteğe ihtiyacı devam halde cerrahi birçok kişi de, kurtarma ile.


Among the questions such as where is the, is it true that, what is,... the answer of the question 'adenom paratiroid hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

manatee ne demek?
Gezgin Kitap nedir?
garanti?
Ayşegül Koca Kaç Yaşında?


Now 5962 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine